Pacjent zero: udzielił wywiadu mediom
pixabay_corgaasbeek
Autor Damian Witoń - 8 Marca 2020

Pacjent zero udzielił wywiadu w mediach. Wiemy, jaki jest stan jego zdrowia

Pacjent zero, który przebywa obecnie w izolatce w Zielonej Górze, udzielił wywiadu mediom. Opowiedział w nim dziennikarzowi między innym o tym, jak się aktualnie czuje.

Pacjent zero to określenie używane w stosunku do osoby, od której zaczęła się epidemia. W Polsce jest nim pewien mężczyzna, który przebywa obecnie w szpitalu w Zielonej Górze. Reporterom Super Expressu udało się z nim porozmawiać.

Ministerstwo Zdrowia: potwierdzono kolejne przypadki zakażenia w PolsceMinisterstwo Zdrowia: potwierdzono kolejne przypadki zakażenia w PolsceCzytaj dalej

Pacjent zero porozmawiał z dziennikarzami Super Expressu

Pierwszym oficjalnym nosicielem koronawirusa w naszym kraju jest 66-letni Mieczysław Opałka, zamieszkały w Cybince pod Słubicami. Mężczyzna wrócił do Polski z Niemiec 1 marca. Najprawdopodobniej to właśnie tam zaraził się wirusem z Wuhan. O swojej sytuacji Pan Mieczysław opowiedział w wywiadzie przeprowadzonym z nim przez dziennikarza Super Expressu. Został zapytany między innymi o, to kiedy zorientował się, że coś jest nie tak.

-Przyjeżdżając do Polski, dokładnie w niedzielę rano, normalnie funkcjonowałem. Chodziłem, ale po południu zauważyłem, że mam temperaturę prawie 39 stopni. Miałem dokładnie 38,7. Ja dopiero to zauważyłem. Zakładałem, że coś się dzieje. Zaskoczyła mnie temperatura. - relacjonuje mężczyzna

66-latek w związku z pogarszającym się stanem swojego zdrowia zgłosił się po pomoc do służb medycznych. Wspomniał lekarzowi, że był ostatnio w Niemczech, na obszarze, gdzie wykryto koronawirusa. Ten zlecił mu skontaktowanie się z sanepidem. Początkowo nie wierzył, że jego objawy mogą mieć związek z epidemią wirusa z Wuhan. Wyniki badań nie pozostawiały jednak wątpliwości.

-Nie wierzyłem, że mogę być chory na tego wirusa. Próbki były pobrane, ale czekanie na wyniki badań było bardzo wyczerpujące. Wreszcie otrzymałem informację, że mam koronawirusa.- opowiada Pan Mieczysław

Mężczyzna przebywa obecnie w izolatce szpitala w Zielonej Górze. W wywiadzie opowiedział między innymi również o tym, jak wygląda jego leczenie.

-Siedzę odizolowany, dostaję wiele leków. Mam wszystko, co potrzeba. Ciągle jednak dużo kaszlę i mam wydzielinę w płucach. Ale nie mam już gorączki. Czuję się nieco lepiej. Lekarze, gdy tu przychodzą, wyglądają jak kosmici. W kombinezonach, z zakrytymi twarzami. Jednak nie czuję, by obawiali się kontaktu ze mną. Gdy tylko czegoś potrzebuję, dzwonię i ktoś przychodzi. Te stroje są jednorazowe. Po wyjściu z izolatki personel je ściąga i natychmiast idą do utylizacji.- opisuje pacjent zero

Dzisiaj grzeje: 1. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze

2. Uwielbiana aktorka zrobiła niemożliwą rzecz na pogrzebie Królikowskiego. Nigdy nie widzieliśmy takiego zachowania

Na szczęście jak podaje portal popularne.pl, stan Pana Mieczysława jest obecnie stabilny, a rokowania są bardzo dobre. Istnieje duża szansa, że niedługo powróci do domu. Władze starają się oczywiście kontrolować sytuację wszystkich osób, które mogły potencjalnie zarazić się od 66-latka. Kwarantanną została objęta, chociażby jego żona. Córki, których odwiedziny były celem podróży mężczyzny do Niemiec,są zdrowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zjedzenie hitowego produktu może być niebezpieczne dla zdrowia. Lepiej wyrzucić go do śmieci
  2. Kazała mu zgasić światło przed intymnym zbliżeniem. Po wszystkim je zapalił, a widok odebrał mu mowę
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko

Następny artykuł