pajączek na plecy
unsplash Artur Aldyrkhanov
Autor Klaudia Gaicka - 6 Października 2020

Pamiętacie pajączka? Prosty sposób na garbienie się u dzieci

Pajączek jest specjalistycznym narzędziem, które wymusza na użytkowaniu utrzymywanie prostej postawy. Za pomocą sygnału dźwiękowego lub wibracyjnego sprawia, że przypominamy sobie o trzymaniu prostej postawy. Eksperci tłumaczą, komu przyda się takie urządzenie.

Pajączek wielu z nas kojarzy przede wszystkim z dawnych reklam w telewizji. Jak się okazuje, to narzędzie do korekcji postawy nie tylko wciąż jest w użyciu, ale ma się bardzo dobrze. Wielu dorosłych decyduje się na właśnie ten sposób prostowania pleców. Przypominamy, na czym on dokładnie polega.

Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Było już za późno na jakąkolwiek pomocPolsat przekazał tragiczną wiadomość. Było już za późno na jakąkolwiek pomocCzytaj dalej

Pajączek, znany niegdyś z telewizji, wielu osobom pomógł w osiągnięciu prostej postawy lub zniwelowaniu wad postawy

Jak podaje portal Medonet.pl, „Pajączek" to nazwa specjalistycznego korektora postawy dla dzieci i dorosłych. Urządzenie ma na celu wyprostowanie sylwetki. Działa przede wszystkim u osób, których kręgosłup jest lekko skrzywiony.

To z pozoru proste urządzenie dostępne jest w różnych modelach w zależności od naszych upodobań, masy i wieku. Pajączek dla dzieci może być stosowany już od piątego roku życia. Korektor postawy dla dorosłych służy przede wszystkim niwelowaniu bólu pleców.

Jak podaje portal Medpatent.com.pl, warto wiedzieć, jak jest różnica między Pajączkiem, prostotrzymaczem, gorsetem ortopedycznym i ortezą. Jak się okazuje, pajączek to zupełnie coś innego. Prostotrzymacz wymusza na nas prostą postawę, z kolei pajączek pomaga w ćwiczeniu mięśni i w wyrobieniu sobie nawyku prostej postawy. Urządzenie alarmuje nas za pomocą dźwięk lub wibracji, jeżeli tylko się zgarbimy.

Jeżeli chodzi o ortezę, to różnica ta jest jeszcze bardziej diametralna. Tę pierwszą stosujemy np. przy złamanym obojczyku, pajączek nie może być stosowany w takim wypadku. Podobnie prezentuje się sytuacja z gorsetem ortopedycznym, który często stosowany jest przez pacjentów w pourazowej rehabilitacji.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
2.Odbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litości
3.Dorota Gardias opowiedziała o swojej chorobie. Wiemy od kogo się zaraziła

Eksperci zalecają, aby nosić urządzenie 2-3 razy dziennie po ok. 10-15 minut. Możemy włożyć pajączek podczas oglądania telewizji, pracy przy komputerze lub w czasie odrabiania lekcji. Pamiętajmy jednak, że urządzenia nie zaleca się dzieciom z rozpoznaną skoliozą, wszelkie wątpliwości powinny być konsultowane z lekarzem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Komary pogryzły ją na letnim obozie, teraz nie widzi. Ostrzega wszystkich przed niepozornym objawem
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Które mleko jest najzdrowsze? Odpowiedź może cię mocno zaskoczyć

Następny artykuł