pajaczki sposoby domowe
unsplash humberto chavez
Autor Klaudia Gaicka - 8 Października 2020

Domowy sposób na pozbycie się pajączków na skórze. Jest zaskakująco prosty i skuteczny

Pajączki naczyniowe możesz spróbować zwalczyć domowymi sposobami. Szczególnie narażone na tę dolegliwość są osoby, u których w rodzinach występowały choroby żył. Zdarza się, że w takim przypadku żyły i naczynka włosowate są słabsze już od urodzenia. Jednak lista czynników jest bardzo długa.

Pajączki naczyniowe to inaczej teleangiektazje lub wenulektazje. Ich wygląd jest dość charakterystyczny, przypominają kształtem gwiazdy lub miotełki o fioletowej, lub różowej barwie. Zwykle postrzegamy je przede wszystkim jako defekt kosmetyczny, który dotyka głównie kobiety. Jednak może się zdarzyć, że ten objaw jest zapowiedzią niebezpiecznej choroby, przez którą tworzą się żylaki.

Powodów, przez które mogą pojawić się pajączki, jest mnóstwo. Szczególnie narażone są na nie osoby, u których w rodzinach występowały choroby żył. Zdarza się, że w takim przypadku żyły i naczynka włosowate są słabsze już od urodzenia.

Z ostatniej chwili: Morawiecki ogłosił ogromne zmiany w obostrzeniach. Dotkną każdego PolakaZ ostatniej chwili: Morawiecki ogłosił ogromne zmiany w obostrzeniach. Dotkną każdego PolakaCzytaj dalej

Pajączki naczyniowe możesz spróbować zwalczyć domowymi sposobami

Pajączki mogą również pojawić się za sprawą zmian hormonalnych osłabiających ścianki naczynek i zmniejszających ich zdolność do kurczenia się i rozciągania. Inne przyczyny ich powstania to: chodzenie w butach na wysokich obcasach, noszenie obcisłych ubrań i siedzący tryb pracy. Powodem pojawienia się pajączków są również: stosowanie antykoncepcji, problemy z nadwagą i brak ruchu. To schorzenie jest o tyle nietypowe, że może dotyczyć zarówno osób w wieku dojrzewania, jak i kobiety w ciąży lub w okresie menopauzy.

Portal 5minutdlazdrowia.pl radzi, aby do pozbycia się pajączków użyć zielonych pomidorów. Takie owoce zawierają solaninę, dzięki której możemy łatwiej usunąć zmiany. Zawiera ją także kiełkujący ziemniak. Eksperci radzą, aby plasterki zielonego pomidora i kiełkującego ziemniaka przyłożyć na 2-3 minuty do pajączków. Po czym nawilżyć skórę. Zabieg należy powtarzać przez 10 dni. Po tym czasie pajączki powinny zniknąć.

Drugi sposób podany przez portal mówi o zastosowaniu octu jabłkowego. Nasączony wacik przykładamy do pajączków. Zabieg powtarzamy 3 razy dziennie przez 4 tygodnie.

Dzisiaj grzeje: 1.Nowe zakazy i ogromne kary już od soboty. Minister Zdrowia przedstawił program, wielu Polaków oburzonych
2.Ikea rozpoczęła sprzedaż nietypowych akcesoriów. Sieć chce, żeby klienci wyglądali stylowo
3.Dwa scenariusze końca pandemii. Polski ekspert podaje konkretne daty

Zdarza się, że pajączki wymagają zastosowania leczenia ukierunkowanego na wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych i usprawnienie przepływu krwi. W terapii stosuje się zarówno farmakologię, jak i metody zabiegowe. Specjalistą w rozpoznaniu i leczeniu dolegliwości tego typu jest lekarz flebolog.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebawem ruszą masowe kontrole Polaków, sypną się gigantyczne kary. Złe wieści dla podróżujących
  2. Znamy prognozę na nadchodzącą zimę. Gigantyczny wpływ globalnego ocieplenia, wszystko już jasne
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Rewolucyjne "kotletopierogi". Stukrotnie lepsze niż schabowe, mielone i pierogi

Następny artykuł