pandemia kiedy koniec
unsplash.com/Adam Nieścioruk
Autor Natalia Niewczas - 6 Października 2020

Ile potrwa jeszcze pandemia. Słowa eksperta mogą się wielu osobom nie spodobać

Pandemia stanowi poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. To właśnie na niej skupiają się naukowe umysły z całego świata. Wielu uczonych zadaje sobie to samo pytanie; eksperci usiłują przewidzieć, jak długo potrwa jeszcze pandemia. Odpowiedzi udzielają także specjaliści z Polski.

Pandemia koronawirusa wprowadziła do codziennego życia prawdziwy zamęt, jej końca wyczekuje cały świat. Niektórzy uczeni chętnie dzielą się swymi przemyśleniami dotyczącymi dalszego rozwoju sytuacji. Tym razem głos zabiera jeden z polskich ekspertów, profesor Anna Boroń-Kaczmarska - lekarz i specjalista chorób zakaźnych.

Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Było już za późno na jakąkolwiek pomocPolsat przekazał tragiczną wiadomość. Było już za późno na jakąkolwiek pomocCzytaj dalej


Pandemia zostanie z nami na dłużej


Scenariuszy na dalszy rozwój pandemii nie brakuje. Ostatnio jednym z nich postanowiła podzielić się z rodakami profesor Anna Boroń-Kaczmarska. Jej zdaniem koronawirus nie odejdzie tak szybko, jakbyśmy sobie tego życzyli, a wzrost zachorowań na COVID-19, jaki obserwujemy w ostatnich dniach, nie równa się z nadejściem tak zwanej “drugiej fali zachorowań”.


- Przychylam się do zdania, że to nie jest kolejna fala, tylko ciągle trwająca jedna epidemia i ona szybko nie wygaśnie. Jeśli spojrzymy na przebieg opisanych pandemii, to widać wyraźnie, że zawsze trwały one co najmniej kilka lat. Tak też sami naukowcy prognozują przebieg pandemii SARS-CoV-2. Pesymistyczne scenariusze zakładają, że nawet do 2024 roku. W tym czasie koronawirusem mogą się zakazić setki milionów ludzi - tłumaczy ekspertka.


Jak podaje portal portal.abczdrowie.pl, lekarka podkreśla, że dalszego rozwoju epidemii w naszym kraju nie da się przewidzieć. Podkreśla również, że w przypadku każdej pandemii daje się zaobserwować zarówno wzrost, jak i spadek liczby zakażeń. Jej zdaniem przyrost zachorowań w Polsce może mieć związek między innymi z ilością wykonywanych testów.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
2.Mało kto wie, że wraz z emeryturą można dostawać dodatek 4 tys. zł miesięcznie. Coraz więcej seniorów ma szansę się załapać
3.Dorota Gardias opowiedziała o swojej chorobie. Wiemy od kogo się zaraziła


- Teraz mamy wyraźny wzrost, ale może on być częściowo spowodowany liczbą wykonywanych testów. Obecnie w Polsce w ciągu doby wykonuje się 20-30 tys. badań - zaznacza profesor Anna Boroń-Kaczmarska.

We wtorek 6 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 2236 przypadkach zakażenia koronawirusem. Tego samego dnia resort doniósł o śmierci 58 polskich, chorych na COVID-19 pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP przekazało niewiarygodną wiadomość. Chodzi o CPK w Polsce, gigantyczne
  2. Czy Wi-Fi jest szkodliwe dla dziecka? Ujawniamy prawdę, wielu może być zaskoczonych
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Zbieranie grzybów tylko po wykupieniu uprawnień? Widmo zmian nadciąga coraz szybciej

Następny artykuł