papież franciszek do polaków
Photo by YARA NARDI / POOL / AFP
Autor Klaudia Gaicka - 7 Października 2020

Papież Franciszek zwrócił się bezpośrednio do Polaków. Ma do nas wielką prośbę

Papież zwrócił się do Polaków, pamiętał o bardzo ważnym święcie. To nie pierwszy raz, kiedy Franciszek zwraca się specjalnie do nas. Głowa Kościoła określa, czego nam dziś potrzeba. To ważna wypowiedź dla wszystkich wierzących.

Papież Franciszek pełni funkcję głowy Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Katolickich Kościołów Wschodnich. Jest także zwierzchnikiem Stolicy Apostolskiej, głową Watykanu i biskupem Stolicy Włoch - Rzymu.

W Boże Narodzenie i na Sylwestra będziemy musieli zostać w domu? Bardzo niepokojące słowa ekspertaW Boże Narodzenie i na Sylwestra będziemy musieli zostać w domu? Bardzo niepokojące słowa ekspertaCzytaj dalej

Papież Franciszek zwrócił się z prośbą do Polaków

Jak podaje portal Polsatnews.pl, podczas niedawnego spotkania z wiernymi w Auli Pawła VI papież przypomniał historię proroka Eliasza, który sprzeciwiał się okrutnym władzom. Zdaniem Franciszka bardzo potrzebujemy teraz wierzących i żarliwych chrześcijan. To oni mogą zareagować z odwagą w obliczu osób, sprawujących władzę mówiąc “tego nie można robić, to jest zabójstwo".

Franciszek podkreślił, że modlitwa, podczas której otwieramy się jedynie na Boga, jest fałszywa. Zdaniem duchownego sprawdzianem modlitwy jest miłość do bliźniego.

Papież dodał, że „wierzący, którzy dopuszczają się niesprawiedliwości, to ci, którzy nie modlili się do Boga". Głowa Kościoła zwróciła się także bezpośrednio do obywateli Polski. Już dzisiaj (7 października) obchodzona jest w Polsce uroczystość Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

- Matka Boża w swych objawieniach często wzywała ludzi do odmawiania różańca, zwłaszcza w obliczu zagrożeń dla świata. Także dzisiaj, w tym czasie pandemii, koniecznie musimy trzymać w naszych dłoniach różaniec, modląc się za siebie, za swoich bliskich i za wszystkich ludzi. Zawierzam was Królowej Różańca Świętego i z serca wszystkim błogosławię - dodał.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, kiedy papież Franciszek zwraca się wprost do nas. Głowa Kościoła zawsze pamięta nie tylko o ważnym polskich kościelnych świętach, ale także o wydarzenia, które miały ogromne znaczenie dla naszego kraju.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
2. Policjanci już wystawiają mandaty na 500 zł. Dają tylko jedną szansę

3.Dorota Gardias opowiedziała o swojej chorobie. Wiemy od kogo się zaraziła

- Módlcie się do Najświętszej Matki, aby wstawiała się za nami wszystkimi, a zwłaszcza za tymi, którzy na różne sposoby cierpią z powodu pandemii, i niech przyniesie im pocieszenie. Proszę, módlcie się także za mnie - mówił niedawno papież.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister potwierdził, od 10 października nowe obostrzenia. Ponad 100 powiatów trafi na listy
  2. Znamy prognozę na nadchodzącą zimę. Gigantyczny wpływ globalnego ocieplenia, wszystko już jasne
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Udające się 100 na 100 razy ciasto bez pieczenia. Żadne inne mu nie dorównuje, smakuje bajecznie

Następny artykuł