Papież Franciszek ma problemy ze zdrowiem. Musiał ograniczyć pełnienie swojej posługi

Papież: Franciszek ma problemy ze zdrowiem
Facebook_Franciszek
Autor Damian Witoń01.03.2020

Papież Franciszek odwołał swoje uczestnictwo w zaplanowanych wcześniej uroczystościach kościelnych. Powodem takiej decyzji jest zły stan zdrowia Ojca Świętego.

Papież Franciszek choruje. Wierni z niepokojem patrzą na stan zdrowia najważniejszej osoby w kościele katolickim. Ojciec Święty nie wziął udziału w czwartkowej liturgii pokutnej. Odwołano także jego audiencje, które zaplanowane były na piątek.

Karolina Kowalkiewicz doznała poważnej kontuzji. Nadchodzące dwa tygodnie będą kluczoweKarolina Kowalkiewicz doznała poważnej kontuzji. Nadchodzące dwa tygodnie będą kluczoweCzytaj dalej

Papież Franciszek ma problemy zdrowotne

Doroczna liturgia pokutna dla rzymskich kapłanów z okazji rozpoczęcia Wielkiego Postu miała zgodnie z planem odbyć się pod przewodnictwem papieża. Tak się jednak nie stało, ponieważ Franciszek w ostatniej chwili odwołał spotkanie. Co więcej, zrezygnował również z wzięcia udziału w zaplanowanej na piątek audiencji z menadżerami firm technologicznych, między innymi Microsoftu i IBM’u, którzy przebywają w Rzymie na spotkaniu zorganizowanym przez Papieską Akademię Życia. Jego tematem przewodnim miała być etyka sztucznej inteligencji.

Jednakże pierwsze oznaki tego, że ze zdrowiem Ojca Świętego dzieje się coś niedobrego, można było zauważyć już w środę. Jak podaje portal popularne.pl, media wychwyciły oznaki choroby u Franciszka, który podczas uroczystości odbywających się na placu Świętego Piotra był wyraźnie przeziębiony. Dało się to poznać po zachrypniętym głosie i zakatarzeniu.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni uspokaja wiernych, informując, że spotkania zaplanowane w Domu świętej Marty, czyli miejscu zamieszkania papieża, odbywają się normalnie. Decyzja o czasowym ograniczeniu działalności Franciszka ma być spowodowana jego lekką niedyspozycją.

Dzisiaj grzeje: 1. Krzysztof Jackowski twierdzi, że przewidział pojawienie się koronawirusa. Jasnowidz zabrał głos w sprawie epidemii

2. Ministerstwo Zdrowia nagle wprowadza zmiany. Spore opóźnienie, enigmatyczny wpis

Niektórzy wierni obawiają się, że Ojciec Święty mógł zarazić się koronawirusem. Nie ma jednak podstaw, aby tak twierdzić. Według informacji włoskiej prasy, w regionie Lacjum, w którym znajduje się Stolica Apostolska, odnotowano tylko trzy oficjalne przypadki infekcji wirusa z Wuhan, a wszystkie z nich udało się już wyleczyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magda Gessler nie wytrzymała. W rozpaczy po śmierci Królikowskiego apeluje do Polaków o 1 rzecz
  2. Dagmara Kaźmierska jest bardzo szczęśliwa. Plotki o ciąży w „Królowych życia” potwierdziły się
  3. Miód niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia. Jak rozpoznać ten prawdziwy?
  4. Na temat wirusa z Wuhan krąży wiele informacji. Niektóre z nich mijają się z prawdą
  5. Tragiczna śmierć 7-latki. Przeszła zabieg powszechny wśród dzieci
  6. RMF: Gowin odrzucił ultimatum. Rozłam w rządzie może nastąpić w każdej chwili

Następny artykuł