Nie żyje osobisty lekarz papieża Franciszka. Miał koronawirusa, Ojciec Święty zakażony?

Pope Francis delivers an extraordinary ''Urbi et Orbi'' blessing to pray for an and to the Covid-19 pandemic in an empty St. Peter's Square at the Vatican. Credit Image: Evandro Inetti/ZUMA Wire Pictured: Pope Francis World Rights, No Argentina Rights, No Belgium Rights, No China Rights, No Czechia Rights, No Finland Rights, No France Rights, No Hungary Rights, No Japan Rights, No Mexico Rights, No Netherlands Rights, No Norway Rights, No Peru Rights, No Portugal Rights, No Slovenia Rights, No Sweden Rights, No Switzerland Rights, No Taiwan Rights, No United Kingdom Rights
papież zarażony?
Autor Klaudia Gaicka10.01.2021

W wieku 78 lat zmarł zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 osobisty lekarz papieża Franciszka. Przebywał w klinice onkologicznej i zmarł w wyniku współistnienia koronawirusa z inną chorobą.

Nie żyje osobisty lekarz papieża Franciszka. Zmarł z powodu koronawirusa SARS-CoV-2. Wierni z całego świata wstrzymali oddech. Wszyscy obawiają się, że Ojciec Święty także jest zarażony.

Zmarł osobisty lekarz papieża Franciszka. Przebywał w klinice onkologicznej

Jak podaje portal Polsatnews.pl, watykańskie media obiegły tragiczne wieści dotyczące 78-letniego osobistego lekarza papieża. Od jakiegoś czasu przebywał on w szpitalu z powodu choroby onkologicznej.

Bezpośrednią przyczyną jego śmierci były komplikacje wywołane przez pandemiczny patogen SARS-CoV-2. Lekarz zmarł w rzymskiej klinice Gemelli. Papież Franciszek mianował go swoim doktorem już w 2015 roku.

Lekarz Soccorsi urodził się w Rzymie w 1942 roku. Poza opieką nad papieżem zasiadał również w komisji lekarskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, która zajmuje się analizą niewytłumaczalnych z medycznego punktu widzenia przypadków uzdrowień, wybranych do procesów beatyfikacyjnych i kanonizacji.

Występują tuż przed utratą przytomności. Gdy je dostrzeżesz, liczy się każda sekundaWystępują tuż przed utratą przytomności. Gdy je dostrzeżesz, liczy się każda sekundaCzytaj dalej

W wywiadzie, który emitowano w niedzielę, Papież Franciszek podjął bardzo ważny temat. Mowa o szczepionce przeciwko COVID-19.

- Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, bo stawką jest zdrowie, życie, także życie innych - powiedział ojciec święty.

Ujawnił także, że sam również zapisał się na szczepienie. Ma się ono odbyć już w przyszłym tygodniu. W wywiadzie papież wspominał między innymi o swoim dzieciństwie, kiedy to ogromne żniwo zbierała polio.

- Wiele matek było zdesperowanych. My dorastaliśmy w cieniu szczepionek, przeciwko odrze, przeciwko innym chorobom, szczepiono dzieci. Nie wiem, dlaczego ktoś mówi, że szczepionka jest niebezpieczna. Bo jeśli lekarze przedstawiają ją jako coś dobrego, co nie stanowi specjalnego zagrożenia, czemu jej nie przyjąć? - pyta papież.

Od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 we Włoszech zaraziło się 2,26 mln osób. Z tego 1,61 mln udało się wyzdrowieć, a 78 394 niestety zmarło.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł