Papież o seksie
Pope Francis delivers an extraordinary ''Urbi et Orbi'' blessing to pray for an and to the Covid-19 pandemic in an empty St. Peter's Square at the Vatican. Credit Image: Evandro Inetti/ZUMA Wire Pictured: Pope Francis World Rights, No Argentina Rights, No Belgium Rights, No China Rights, No Czechia Rights, No Finland Rights, No France Rights, No Hungary Rights, No Japan Rights, No Mexico Rights, No Netherlands Rights, No Norway Rights, No Peru Rights, No Portugal Rights, No Slovenia Rights, No Sweden Rights, No Switzerland Rights, No Taiwan Rights, No United Kingdom Rights
Autor Klaudia Gaicka - 12 Września 2020

Papież Franciszek wywołał burzę swoimi słowami. Niektórzy uważają je za szpilkę wbitą w Kościół katolicki

Papież Franciszek wywołał burzę swoimi słowami na temat przyjemności i seksu. Wielu uważa, że jego opinia sprzeczna jest z nauką, którą głosi kościół. Aby dowiedzieć się, czy faktycznie tak jest, najlepiej samemu zapoznać się z opinią papieża.

Papież jest przede wszystkim głową Kościoła rzymskokatolickiego i katolickich Kościołów wschodnich, ale również biskupem Rzymu, zwierzchnikiem Stolicy Apostolskiej oraz głową małego państwa Watykan.

Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą "jelitówkę", prawda okazała się jednak straszniejszaCzytaj dalej

Papież Franciszek o seksie

Papież Franciszek już od kilku lat szokuje wiernych. Zarówno w dobry sposób, jak i ten bardziej ambiwalentny. Jak podaje portal O2.pl, jakiś czas temu Carlo Petrini wydał ciekawą książkę pt. “TerraFutura". Dzieło porusza wiele ciekawych tematów, jednak przodującym jest wizja ekologii na świecie.

Jednym z ciekawszych rozmówców autora był nie kto inny, tylko głowa kościoła katolickiego. Światowe media błyskawicznie dotarły do fragmentu, w którym autor w rozmowie z papieżem porusza temat seksu. Ten interesujący wątek pojawił się przy okazji rozważań nad doświadczaniem przyjemności. Papież uważa, że stan przyjemności jest darem od Boga.

- Przyjemność pochodzi bezpośrednio od Boga. Nie jest ani katolicka, ani chrześcijańska, ani żadna inna, jest po prostu boska. Przyjemność z jedzenia ma na celu utrzymanie zdrowia poprzez jedzenie. Tak samo jako przyjemność z seksu ma na celu upiększenie miłości i zagwarantowanie przetrwania gatunku. Obie te przyjemności pochodzą od Boga - wyjaśnia papież.

Media twierdzą, że papież Franciszek swoimi słowami zaprzeczył ogólnej opinii kościoła, która nie pochwala związków nieformalnych.

- To efekt błędnej interpretacji przesłania chrześcijańskiego. Kościół zawsze potępiał nieludzkie, brutalne i wulgarne przyjemności, a z drugiej strony akceptował ludzkie, proste i moralne przyjemności - powiedział.

Carlo Petrini, wspomniany wcześniej autor książki, jest autem znanej na całym świecie ideologii “Slow food”. Ruch powstał już w latach 80. i od tamtej pory zdobył mnóstwo fanów.

Papież wypowiedział się na ten temat również podczas rozmowy z młodzieżą z diecezji Grenoble-Vienne.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2.Kaucja za opakowania po napojach sposobem na ekologię i oszczędność. Nowy system nie wymagałby paragonów

- To prawda, że nasze słabości, nasze duchowe upadki prowadzą nas do korzystania z seksualności poza tą tak piękną drogą miłości między mężczyzną a kobietą. Ale to są upadki, jak wszystkie grzechy, takie jak kłamstwo, gniew, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu - wyjaśniał papież.

Papież wyjaśnił, że prawdziwa miłość jest namiętna. Podkreślił, że miłość między mężczyzną a kobietą, gdy jest namiętna, prowadzi do tego, że daje życie na zawsze.- - Tak należy mówić o seksualności. I tak należy przeżywać seksualność, w tym wymiarze; miłości między mężczyzną a kobietą na całe życie - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najgorsza wiadomość w niedzielę rano. Media właśnie przekazały, nie żyje
  2. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladła

Następny artykuł