Papież apeluje do medyków
unsplash.com/ Debby Hudson
Autor Klaudia Gaicka - 19 Września 2020

Papież Franciszek ma bardzo pilny apel do lekarzy. Prosi ich, aby pamiętali o jednej, arcyważnej rzeczy

Papież, jako głowa kościoła, ma istotne znaczenie dla wszystkich wierzących osób. Na audiencji u duchownego obecna była grupa byłych pacjentek tworzących więź solidarności pomiędzy osobami cierpiącymi na poważne choroby. Franciszek skierował ważny apel do medyków.

Papież Franciszek już od kilku lat jest głową Kościoła rzymskokatolickiego i katolickich Kościołów wschodnich oraz również biskupem Rzymu, zwierzchnikiem Stolicy Apostolskiej oraz głową małego państwa Watykan.

Naukowcy z Czech stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Bardzo łatwo pomylić go z innymi chorobamiNaukowcy z Czech stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Bardzo łatwo pomylić go z innymi chorobamiCzytaj dalej

Papież miał ważne przesłanie do medyków

Jak podaje portal Misyjne.pl, papież skierował do uczestników Światowego Kongresu onkologii ginekologicznej mocne przesłanie. Papież przyjął wiernych na audiencji blisko tydzień temu. Obecna była nań grupa byłych pacjentek tworzących więź solidarności pomiędzy osobami cierpiącymi na poważne choroby. Kobiety angażują swoich krewnych oraz pracowników służby zdrowia w relację wzajemnej pomocy.

- Osoba chora jest kimś znacznie więcej niż przypadkiem, który można opisać z punktu widzenia klinicznego. Kiedy chory czuje się uznany w swojej wyjątkowości wzrasta jego zaufanie do zespołu medycznego i otwiera się pozytywna wizja przyszłości - mówił papież Franciszek.

Papież przypomniał również, jak ważne są relacje chorego z lekarzem. Przestrzegł również, aby nie dopuścić do tak silnego wejścia ekonomii w rzeczywistość opieki zdrowotnej, aby ta usunęła wspomnianą więź.

- W tym kontekście godna pochwały jest działalność różnych stowarzyszeń non-profit, które stawiają w centrum pacjentów, wspierając ich w różnych potrzebach i odpowiadając na słuszne oczekiwania, a także udzielając głosu tym, którzy ze względu na delikatność sytuacji osobistej, ekonomicznej i społecznej nie są w stanie zabrać głosu – tłumaczył Franciszek.

Papież podkreślił, jak ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy różnymi czynnikami, mającymi wpływ na opiekę pacjentów. Priorytetem powinien być konkretny człowiek, w tym przypadku chore kobiety oraz personel, który każdego dnia pomaga im walczyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Masowe groby odnalezione w Warszawie. Az 12 pochowanych osób, do kogo należą szczątki?
2.4300 zł dodatku do emerytury. Już tysiące Polaków skorzystało z prezentu, ciebie też może czekać
3.Pamiętacie Marusię z serialu "Czterej pancerni i pies"? Co dziś dzieje się z legendarną Polą Raksą?

- Oddanie siebie innemu bratu i siostrze, Innemu pisanemu z wielkiej litery, który jest naszym Ojcem niebieskim. Przypomina także o znaczeniu bliskości, stawiana się bliźnim, jak uczy Jezus w przypowieści o Dobrym Samarytaninie (por. Łk 10, 25-37). Jak, jak bardzo gest czułości okazany w odpowiednim momencie uzdrawia. Wiecie o tym lepiej ode mnie… – podsumował papież.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie Szymona Hołowni z rezerwatu wstrząsnęło internetem. Trudno się nie skrzywić
  2. Niepokojące wieści od NASA. Obliczyli, o ile podniesie się poziom wód w najbliższym czasie
  3. Kiedy w Polsce będzie dostępna szczepionka na koronawirusa? Minister Zdrowia zapowiada
  4. Rój szerszeni zaatakował rowerzystów z Wrocławia. Kobieta dostała nagłej reakcji alergicznej
  5. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
  6. Niebywałe, Joanna natrafiła na czasznicę olbrzymią i ją zerwała. Czy można ją jeść?

Następny artykuł