Papież Benedykt XVI pierwszy raz od wielu lat w Niemczech. Odwiedził chorego brata
youtube.com/AjinStudio
Autor Barbara Bujar - 20 Czerwca 2020

Wzruszająca podróż papieża. Wrócił do ojczyzny, aby odwiedzić chorego członka rodziny

Papież Benedykt XVI po wielu latach powrócił do Niemiec. Powodem jego czwartkowej podróży okazał się zły stan zdrowia jego starszego brata, Georga Ratzingera. Na ten moment nie wiadomo, kiedy nastąpi decyzja o powrocie do Watykanu.

Benedykt XVI jako emerytowany papież na co dzień mieszka w Watykanie. Jak informuje Wirtualna Polska, ostatni raz wizytę w swoim ojczystym kraju złożył w 2011 roku, kiedy pełnił jeszcze funkcję głowy Kościoła Katolickiego. W 2013 roku przeszedł na emeryturę i od tego czasu pozostaje w swojej rezydencji w Ogrodach Watykańskich. W tym tygodniu podjął jednak natychmiastową decyzję o wyjeździe do Niemiec. Skłoniła go do tego wiadomość o pogarszającym się stanie zdrowotnym jego brata.

W Norwegii odnaleziono ciało młodej Polki. Cały kraj żył sprawą jej zaginięcia 2 lata temuW Norwegii odnaleziono ciało młodej Polki. Cały kraj żył sprawą jej zaginięcia 2 lata temuCzytaj dalej

Papież znowu w Niemczech, tym razem prywatnie

Benedykt XVI wyruszył w podróż w czwartek przed południem. W drodze towarzyszyli mu osobisty sekretarz abp Georg Gaenswein, zastępca dowódcy żandarmerii watykańskiej, a także lekarz i pielęgniarz. 93-letni emerytowany papież wsiadł razem z nimi do samolotu włoskich sił powietrznych na lotnisku Ciampino, którym doleciał do Monachium.

Do Ratyzbony, gdzie mieszka jego 96-letni brat, Georg Ratzinger, papież dostał się samochodem w towarzystwie biskupa Rudolfa Voderholzera. Wizyta odbyła się w charakterze prywatnym i na pewno sprawiła radość obu mężczyznom. Z podanych informacji wiadomo, że bracia są ze sobą bardzo zżyci. Święcenia kapłańskie także przyjęli tego samego dnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka żołądka. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi schorzeniami

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

Miłość braterską Ratzingerowie okazywali sobie zawsze. Georg co roku w Wielkanoc odwiedzał młodszego brata w Watykanie. W tym roku niestety nie pozwoliło mu na to zdrowie oraz silnie rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa. Stracony czas mogą nadrobić dzięki wizyty papieża w Niemczech, która trwa nadal. Na ten moment nie wiadomo, kiedy podejmie od decyzję o powrocie do Rzymu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Elżbieta Witek nie wytrzymała. Dostała ataku śmiechu na sali sejmowej, nie mogła się uspokoić
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Polski gwiazdor popełnił samobójstwo. Jego syn nie może uwierzyć. Zdradził straszne szczegóły ostatnich chwil ojca

Następny artykuł