papież apeluje
Facebook_Franiszek
Autor Natalia Niewczas - 23 Sierpnia 2020

Papież Franciszek nie wytrzymał. Ostre słowa, sprzeczne z naukami Jana Pawła II, wywołały prawdziwą burzę wśród wiernych

Papież w dobie pandemii i licznych, wynikających z niej zakazów (zwłaszcza tych dotyczących unikania zgromadzeń i zachowania społecznego dystansu), pozostaje z wiernymi w kontakcie między innymi za pomocą portali społecznościowych. To na jednym z nich opublikowano mocne wezwanie Ojca Świętego. Dobór użytych w apelu słów przyczynił się do wywołania zawziętej dyskusji wśród Polaków.

Papież Franciszek wystosował mocne przesłanie do wiernych. Apel Głowy Kościoła wzbudził skrajne emocje, komentarze posypały się jeden po drugim. Powodem jest zauważalna zdaniem polskich internautów sprzeczność z naukami głoszonymi przez Jana Pawła II.

Polacy otrzymali wiadomości z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożonych jest tysiące osóbPolacy otrzymali wiadomości z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożonych jest tysiące osóbCzytaj dalej

Papież Franciszek apeluje do wiernych

Choć apel Papieża Franciszka został przetłumaczony na wiele języków, to właśnie pod wpisem skierowanym do Polaków zawrzało najbardziej. Padło wiele gorzkich słów.

- Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu - czytamy na oficjalnym profilu Papieża Franciszka.


Niektórzy internauci uznają słowa Ojca Świętego za sprzeczne z naukami Jana Pawła II. Komentujący przytaczali cytat z wygłoszonej w 1997 roku homilii.

- Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym - wzywał wówczas pierwszy polski papież.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2.Właściciele psów muszą być gotowi na nowy obowiązek. Znajdzie się w nowelizacji ustawy


Jak podaje portal wiadomości.onet.pl, w związku z mnożącymi się wokół słów Papieża Franciszka licznymi wątpliwościami, głos zabrała Katolicka Agencja Informacyjna, wskazując na wypadający 22 sierpnia Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Przemocy z Powodu Religii lub Wiary, który zbiegł się w czasie z publikacją kontrowersyjnego wpisu. Informacje zapewniło również oficjalne medium Watykanu, Portal Vatican News. Zgodnie z dodatkowymi wyjaśnieniami, apel Głowy Kościoła nawiązywał bezpośrednio do podpisanego w Abu Zabi w 2019 roku dokumentu o braterstwie ludzkim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poród Barbary Kurdej-Szatan miał się odbyć wczoraj. Zamiast do szpitala, pojechała do kliniki. Co się stało?
  2. Zamykają, klamka zapadła. Setki Polaków będzie wściekłych
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Wrzuć torebki po herbacie do toalety. Poczekaj 20 minut, stanie się niewiarygodne

Następny artykuł