Papież Franciszek napisał wzruszający list do walczącego o życie byłego kierowcy Formuły 1
facebook.com/Pope Francis
Autor - 24 Czerwca 2020

Papież Franciszek wysłał wzruszający list. Adresatem sportowiec, który walczy o życie

Papież Franciszek wysłał list do byłego kierowcy Formuły 1 Alessandro „Alexa” Zanardiego. Obecnie trwa walka o życie mężczyzny, który kilka dni temu uległ ciężkiemu wypadkowi drogowemu.

Papież napisał list otwarty do Alexa Zanardiego, byłego kierowcy Formuły 1, który jest wielokrotnym włoskim medalistą igrzysk paraolimpijskich. Niestety ciężki wypadek sprawił, że Zanardi walczy obecnie o życie w szpitalu.

Franciszek przesłał list do redakcji "La Gazzetta dello Sport”. Gazeta donosi o tym na pierwszej stronie, jednocześnie umieszczając papieża Franciszka na okładce środowego wydania.

Wystartowały kontrole maseczek w komunikacji miejskiej. Kary za brak są wręcz astronomiczneWystartowały kontrole maseczek w komunikacji miejskiej. Kary za brak są wręcz astronomiczneCzytaj dalej

Papież Franciszek napisał wzruszający list do walczącego o życie byłego kierowcy Formuły 1

Papież Franciszek napisał list do poważnie rannego Alessandro Zanardiego. 19 czerwca były kierowca F1 podczas wyścigu kolarskiego dla niepełnosprawnych został potrącony przez ciężarówkę. Obecnie Włoch przebywa w śpiączce. Lekarze walczą o życie paraolimpijczyka.

– Uczyniłeś niepełnosprawność lekcją dla ludzkości – przekazał papież w liście do złotego medalisty igrzysk paraolimpijskich. Argentyński duchowny zapewnił, że modli się o jego powrót do zdrowia oraz za jego rodzinę.

Zanardi, który w 2001 roku stracił obydwie nogi w wypadkowi na torze samochodowym w Niemczech, był inicjatorem i jednym z 50 uczestników zawodów „Obiettivo Tricolor”. Impreza, w formie sztafety przemierzającej Włochy z północy na południe, ma za zadanie promocję sportu niepełnosprawnych.

Jak podaje portal tvp.info, podczas piątkowych zawodów doszło do poważnego wypadku. 53-letni Zanardi trafił z ciężkimi urazami głowy do szpitala w Sienie. Wieczorem przeszedł operację neurochirurgiczną, a we wtorek lekarze poinformowali, że grozi mu utrata wzroku. Do wypadku doszło podczas zawodów „Obiettivo Tricolor”. Impreza, w formie sztafety przemierzającej Włochy z północy na południe, ma za zadanie promocję sportu niepełnosprawnych.

Zdaniem świadków, w pewnym momencie, na niebezpiecznym zjeździe, Zanardi stracił kontrolę nad rowerem, przewrócił się i „rozbił na ciężarówce”. Choć kierowca tego pojazdu próbował jeszcze skręcić, nie zdołał uniknąć wypadku.

Dzisiaj grzeje: 1. Dzieci otrzymały oburzającą pracę domową. O skandalu głośno jest na całym świecie

2. O spacerze zapomnij, wraca zakaz wstępu do lasów. Na razie w jednym z województw

W Formule 1 Zanardi startował w latach 1991-99. W 1993 r. w Grand Prix Brazylii zdobył szóste miejsce. Po utracie nóg wrócił na tory wyścigowe, startując specjalnie przystosowanym autem. Od 2005 r. startował w mistrzostwach świata samochodów turystycznych, odnosząc cztery zwycięstwa. 53-latek zrezygnował z rywalizacji w 2009 r.

Zanardi startując na rowerze z napędem ręcznym zainteresował się rywalizacją ze sportowcami niepełnosprawnymi. W 2012 i 2016 r. zdobył cztery złote i dwa srebrne medale igrzysk paraolimpijskich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka

Następny artykuł