papież modlił się z wiernymi
Facebook_Franciszek
Autor Klaudia Gaicka - 31 Maja 2020

Wielkie wydarzenie w Watykanie. Papież Franciszek wrócił po 3 miesiącach, aby odmówić mszę w specjalnej intencji

Papież szczególnie uczcił dzisiejsze święto Zesłania Ducha Świętego. Wraz z wiernymi zgromadzonymi na watykańskim placu modlił się podczas niedzielnej mszy. Oprócz standardowych procedur bezpieczeństwa obowiązywały nowe procedury sanitarne.

Papież w końcu mógł ponownie ukazać się wiernym. Koronawirus SARS-CoV-2 zmienia nasze życie już od kilku miesięcy. Niestety również życie kościoła zostało znacznie zubożone. Wierni w większości zamiast na mszach musieli modlić się w zaciszu swoich domostw. Pod wpływem wiosenno-letnich temperatur rozprzestrzenianie się wirusów drogą kropelkową znacznie się ograniczyło. Nie wiadomo jednak, czy krzywa zachorowań znowu nie wystrzeli niebezpiecznie jesienią.

Naturalne napary ziołowe wspomagające odchudzanie. Warto je wypróbowaćNaturalne napary ziołowe wspomagające odchudzanie. Warto je wypróbowaćCzytaj dalej

Papież modlił się wraz z wiernymi

Dziś po południu papież Franciszek zdecydował się odmówić niedzielną mszę z wiernymi. Oprócz standardowych środków bezpieczeństwa stosowanych od lat w Watykanie zastosowano również specjalne standardy sanitarne. Wszystkim zgromadzonym na placu św. Piotra zmierzono temperaturę. Dodatkowo każdy wierny musiał mieć na twarzy maseczkę.

Co więcej, zadbano również o dystans społeczny. Każda osoba na placu musiała znajdować się przynajmniej metr od innych. Przez te, oczywiście niezbędne, zalecenia na placu zebrało się dużo mniej ludzi niż zazwyczaj. Po tradycyjnej modlitwie Papież wygłosił dodatkowo orędzie.

– Leczyć ludzi, a nie oszczędzać dla gospodarki. Leczyć ludzi, bo są ważniejsi od gospodarki. Są świątynią Ducha Świętego, gospodarka, nie – mówił po wspólnej modlitwie.

Dodatkowo Franciszek wyraził uznanie i szacunek dla pracowników medycznych. Miał na myśli zwłaszcza tych, którzy zajmują się chorymi podczas pandemii.

– Módlmy się za lekarzy, pielęgniarzy i pielęgniarki, którzy oddali swoje życie w tym okresie – przykazał.

Jak podaje serwis Rmf24.pl, papież wspomniał również o synodzie biskupów, który zakończył się 7 miesięcy temu. Dotyczył on Amazonii. Franciszek wraz z wiernymi modlił się za tamtejszych mieszkańców dotkniętych przez efekty pandemii koronawirusa.

– Jest tam wielu zakażonych i zmarłych, także wśród rdzennych ludów, szczególnie słabych – wyjaśnił zgromadzonym wiernym.

Dzisiaj grzeje: 1. Działają na kleszcze jak magnes. Co przyciąga niebezpieczne pasożyty?

2. Już za kilka dni. Tysiące Polaków mogą stracić dostęp do telewizji

Papież wspomniał również o dzisiejszym święcie Zesłania Ducha Świętego. Podkreślił, że w obecnym czasie, jest ono dla nas bardzo ważne, ponieważ zarówno my, jak i kościół potrzebuje dziś światła i siły Ducha Świętego.

Potrzebuje tego cała rodzina ludzka, by wyjść z tego kryzysu bardziej zjednoczona, a nie bardziej podzielona – podsumował Franciszek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory
  2. Dramatyczna akcja policji w Gdyni. Na plaży odnaleziono ciało 26-latka
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Gdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunek

Następny artykuł