Wielkie zamieszanie po słowach papieża Franciszka. Bardzo mocne przesłanie podzieliło wiernych

papież Franciszek o Aborcji
Pope Francis delivers an extraordinary ''Urbi et Orbi'' blessing to pray for an and to the Covid-19 pandemic in an empty St. Peter's Square at the Vatican. Credit Image: Evandro Inetti/ZUMA Wire Pictured: Pope Francis World Rights, No Argentina Rights, No Belgium Rights, No China Rights, No Czechia Rights, No Finland Rights, No France Rights, No Hungary Rights, No Japan Rights, No Mexico Rights, No Netherlands Rights, No Norway Rights, No Peru Rights, No Portugal Rights, No Slovenia Rights, No Sweden Rights, No Switzerland Rights, No Taiwan Rights, No United Kingdom Rights
Autor Klaudia Gaicka02.12.2020

Mocne słowa papieża Franciszka na temat aborcji w Argentynie. Głowa Kościoła Katolickiego nie kryje sprzeciwu i popiera kobiety, które nie wyrażają na to zgody. To, że podjął temat akurat teraz, wynika z tego, że lada chwila tego typu zabiegi staną się legalne.

Odkąd papież Franciszek rozpoczął swój pontyfikat (13 marca 2013 roku), stosunkowo regularnie zaskakuje wiernych. Ty razem jego słowa dotyczyły tematu, który w bardzo dużym stopniu dotyka ostatnio naszego kraju.

Głowa Kościoła Katolickiego zabrała głos na temat aborcji. To, że zabrał głos akurat teraz, wynika z tego, że lada chwila tego typu zabiegi staną się legalne w kraju, z którego pochodzi papież Franciszek. Mowa oczywiście o Argentynie.

Podali datę, kiedy uczniowie zaczną wracać do szkół. MEN podjęło decyzjęPodali datę, kiedy uczniowie zaczną wracać do szkół. MEN podjęło decyzjęCzytaj dalej

Mocne słowa papieża Franciszka na temat aborcji w Argentynie. Głowa Kościoła Katolickiego nie kryje sprzeciwu i popiera kobiety, które nie wyrażają na to zgody

Jak podaje portal Webniusy.com, papież napisał odręcznie list, w którym porównał aborcję do wynajęcia płatnego mordercy. Został on skierowany do aktywistek, które protestują w Argentynie.

- Czy sprawiedliwe jest wyeliminowanie ludzkiego życia, aby rozwiązać problem? Czy uczciwe jest zatrudnienie płatnego zabójcy do rozwiązania problemu? – napisał w wiadomości papież Franciszek.

Papież nie kryje poparcia dla kobiet, które sprzeciwiają się legalizacji aborcji. Postanowił wyrazić sprzeciw po ogłoszeniu przez prezydenta Argentyny Alberto Fernándeza projektu legalizacji aborcji.

Władze tłumaczą, że ustawa ma na celu ułatwienie poprawienie warunków i bezpieczeństwa kobiet, które, tak czy inaczej, zdecydowałyby się na taki zabieg.

Prawdopodobnie ustawa wpłynęłaby jednak na ilość wykonanych aborcji. Nowe prawo ułatwiłoby dostęp do niej także tym, którzy nie byli przekonani, czy zmuszeni przez życie do tej decyzji.

Niewykluczone także, że w przypadku legalnej aborcji zwiększyłby się także stopień nacisku, z jakim rodzina wpływa na młodą, ciężarną kobietę.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Lekarze pilnie ostrzegają. Jeden z najwcześniejszych objawów COVID-19, większość Polaków go ignorujeLekarze pilnie ostrzegają. Jeden z najwcześniejszych objawów COVID-19, większość Polaków go ignorujeCzytaj dalej

Planowane zmiany mają pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Aktualnie w rodzimym państwie papież Franciszka zabieg aborcji dozwolony jest tylko w dwóch przypadkach: kiedy kobieta jest w ciąży z gwałtu i gdy ciąża stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia.

Pielęgniarka pokazała, jak zmieniła ją pandemia. Porażające zdjęciePielęgniarka pokazała, jak zmieniła ją pandemia. Porażające zdjęcieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł