Pasożyty: objawy świadczące o ich obecności
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 17 Grudnia 2019

Objawy świadczące o obecności pasożytów w naszym ciele. Nie wszystkie są związane z układem pokarmowym

Pasożyty nie zawsze muszą zagnieżdżać się w naszym układzie pokarmowym. Przez to objawy wywoływane przez nie mogą być dla nas niezwykle mylące. Z tego też względu dobrze jest wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Pasożyty mogą bardzo długo rozwijać się w naszym organizmie i nie dawać zbyt wyraźnych objawów. Wiele osób dowiaduje się zupełnie przypadkiem, że w ich organizmie znajduje się pasażer na gapę, podczas wizyty u lekarza, który dostrzeże niepokojące objawy.

Jednak jedynym sposobem na potwierdzenie obecności pasożytów w naszym organizmie są specjalistyczne badania laboratoryjne. Niektóre z miast organizują je nawet co roku dla swoich mieszkańców za darmo, jednak wciąż mało osób decyduje się na ich przeprowadzenie. Wszystko dlatego, że często pasożyty wiązane są z zaniedbaniami i mało higienicznym trybem życia.

W telewizji pokochały go miliony, nie żyje kultowy aktor. Pokonał go nowotwórW telewizji pokochały go miliony, nie żyje kultowy aktor. Pokonał go nowotwórCzytaj dalej

Objawy świadczące, że w naszym ciele są pasożyty

Oczywistym objawem, który jako pierwszy przychodzi na myśl wielu osobom, jest wilczy apetyt, który pojawia się niespodziewanie. Często też mówi się o ciągłych biegunkach oraz chronicznym zmęczeniu. Wynika to z tego, że pasożyty układu pokarmowego żywią się substancjami odżywczymi z naszego pokarmu, przez co dla nas nie pozostaje już za wiele.

Z tego też względu częstym objawem jest anemia i wszelkie niedobory żywieniowe. Szczególnie powinno nas to zaniepokoić, gdy nasza dieta raczej jest zbilansowana, a mimo to wyniki krwi nie należą do najlepszych. Innymi objawami są utrata apetytu, bóle głowy, regularnie występujące grzybice, wahania nastrojów, problemy skórne, nerwowość, kłopoty z oddechem, problemy z pamięcią i koncentracją, silny świąd zwłaszcza w okolicach nosa, ust oraz odbytu, a nawet sztywnienie stawów.

Lista objawów wywoływanych przez pasożyty jest naprawdę długa, a i tak każdy z nas może reagować na ich obecność nieco inaczej. Z tego też względu w momencie, gdy obserwujemy u siebie niepokojące objawy, powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza.

Na szczęście mamy do dyspozycji wiele naturalnych sposobów, które powinny pomóc nam w walce z pasożytami. W tej roli doskonale sprawdzi się czosnek, goździki, kurkuma, imbir oraz pieprz cayenne. Pamiętajmy jednak, że stanowią one jedynie wsparcie do standardowego leczenia, które przepisze nam lekarz. Dodatkowo chcąc ich uniknąć, powinniśmy zawsze dbać o odpowiednie przygotowanie wszystkich naszych potraw i przechowywanie ich w prawidłowych warunkach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miliony Polek robią tak z paznokciami. Natychmiast musicie przestać, grozi nowotworem
  2. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  3. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom
  4. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  5. Goździki pomagają na bolące zęby, jednak mają również inne zastosowania. Warto je żuć każdego dnia
  6. Mógł je mieć Tomasz Lis. 8 objawów ostrzegających 24 godziny przed udarem

Następny artykuł