Pasożyty: lekarze znaleźli u pacjenta 700 larw
fot. unsplash.com/Lucas Vasques
Autor Karol Zaborowski - 26 Listopada 2019

Lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom. W ciele pacjenta znaleziono 700 pasożytów

Pasożyty mimo swojego niekiedy niewielkiego rozmiaru potrafią być dla nas niezwykle niebezpieczne. Najczęściej zarażamy się nimi poprzez źle przygotowaną żywność, dlatego też powinniśmy na to niezwykle uważać.

Pasożyty mogą wniknąć do naszego ciała zupełnie niezauważone i wiele osób, nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że w ich organizmie znajduje się pasażer na gapę. Dopiero po przeprowadzeniu specjalistycznych badań, wychodzi na to, że zagnieździł się w nas intruz. W przypadku 42-letniego Zhu Zhongfa, lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Mężczyzna pochodzi z Chin i pracuje jako budowlaniec. Pewnego dnia podczas pracy Zhu stracił przytomność i dostał ataku padaczki. Jego przerażeni współpracownicy zobaczyli, że z ust 42-latka leci piana. Na szczęście tego dnia Zhu nie pracował na wysokości. Na miejsce zdarzenia została wezwana karetka pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala.

Chemia stosowana do produkcji frytek popularnej restauracji fast food powala. Znajdziemy tam, chociażby składnik do usuwania pleśniChemia stosowana do produkcji frytek popularnej restauracji fast food powala. Znajdziemy tam, chociażby składnik do usuwania pleśniCzytaj dalej

Pasożyty w mózgu i klatce piersiowej

Po przyjęciu do szpitala Zhu miał zrobione wszystkie podstawowe badania, a ze względu na podejrzenie uszkodzenia mózgu, które mogły wywołać atak, lekarze zlecili prześwietlenie czaszki mężczyzny.

Wtedy też lekarze zauważyli liczne zmiany w obrębie zarówno mózgu, jak i klatce piersiowej 42-latka. Po pobraniu próbek okazało się, że są to larwy tasiemca uzbrojonego. Łącznie lekarzom udało ich się naliczyć aż 700.

- Miał nie tylko liczne zmiany zajmujące przestrzeń w mózgu, ale także torbiele w płucach i mięśniach klatki piersiowej - powiedział lekarz cytowany przez portal abczdrowie.pl.

Po przeprowadzeniu wywiadu z 42-latkiem lekarze doszli do wniosku, że pasożyty wniknęły do jego ciała przez niedogotowaną wieprzowinę. Ciężko uwierzyć, że w jednym ciele mogło zagnieździć się, aż tyle pasożytów na raz. Jako diagnozę lekarze podali wągrzycę, czyli chorobę pasożytniczą wywołaną przez larwy tasiemca uzbrojonego. Występuje niezwykle rzadko u ludzi i żeby się nią zarazić, trzeba zjeść mięso zainfekowane już larwami tego pasożyta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Farmaceuta poleca "gałganek Aliny" na sezon grypowy. Sposób przygotowania jest banalnie prosty
  2. Czosnek słynie ze swoich właściwości zdrowotnych. Niestety nie każdy jest dla nas dobry
  3. Rakotwórczy herbicyd stosowany do hodowli gryki. W Niemczech został zakazany
  4. Ofiara gwałtu wyśmiana przez lekarza i pielęgniarki. Nawet nie została zbadana

Następny artykuł