Paweł Adamowicz: zabójca niepoczytalny?
youtube FighTime.pl
Autor Klaudia Gaicka - 29 Sierpnia 2020

Porażający zwrot w sprawie morderstwa Adamowicza. Stefan W. zostanie osądzony?

Paweł Adamowicz był ukochanym prezydentem wielu Gdańszczan. Niestety wciąż nie udało się ustalić, czy oskarżony o jego morderstwo, Stefan W. był poczytalny w czasie popełniania tego haniebnego czynu. Prokuratura odmawia udzielenia komentarza.

Paweł Adamowicz zmarł w styczniu 2019 roku, w wyniku ran zadanych mu przez zamachowca podczas udziału w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był polskim prawnikiem, radcą prawnym, samorządowcem i politykiem. W czasach PRL był działaczem opozycji demokratycznej, a w latach 1998–2019 prezydentem miasta Gdańsk. Po jego tragicznej śmierci cały kraj pogrążył się w żałobie.

Znaliśmy go z filmów Marvel Studios. Nie żyje wspaniały aktorZnaliśmy go z filmów Marvel Studios. Nie żyje wspaniały aktorCzytaj dalej

Paweł Adamowicz zginął ponad rok temu. Niestety wciąż nie udało się ustalić, czy oskarżony o jego morderstwo był w tamtym czasie poczytalny

Wyszły na jaw nowe fakty dotyczące śmierci ukochanego prezydenta Gdańszczan. Druga opinia biegłych psychiatrów i psychologów informuje o tym, że Stefan W. - domniemany zabójca byłego prezydenta - nie był niepoczytalny. Jak podaje portal Rmf24.pl, ten przełom w śledztwie może sprawić, że Stefan W. zostanie osądzony i odbędzie karę więzienia.

Prokuratura poinformowała, że analizują nową opinię zespołu biegłych. Sprawa jest dosyć skomplikowana, ponieważ inni biegli stwierdzili niepoczytalność. Obrona na tę chwilę nie zamierza kwestionować opinii zespołu biegłych, którzy uważają, że Stefan W. miał jedynie ograniczona poczytalność, a nie był niepoczytalny.

- Obrona zgadza się z wnioskami wynikającymi z tej opinii i nie będzie ona kwestionowana. Treść opinii daje odpowiedź na wszystkie pytania zawarte w postanowieniu Prokuratury Okręgowej w Gdańsku i zawiera w tym przedmiocie kategoryczne wnioski. Odnosi się ona również do aktualnego stanu zdrowia psychicznego podejrzanego, jak i jego możliwości uczestnictwa w dalszym postępowaniu - wyjaśnił obrońca Stefana W.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP właśnie przekazało porażającą wiadomość. Koronawirus w Kancelarii Prezydenta
2. Pojedziesz do lasu na grzyby, możesz zapłacić wysoki mandat. 500 zł kary, a nawet sprawa przed sądem

Opinie poznała również rodzina zmarłego. Jeszcze nie wiedzą, czy będą składać nowe wnioski dowodowe. Niewątpliwie jest to dla nich wciąż bardzo trudny czas.

Portal Rmf24.pl zapytał się o sprawę Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Pani Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku odpowiedziała, że na tym etapie nie chcą odnosić się do tych informacji i poinformował, że cały czas trwa analiza opinii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powrót do szkoły. W podstawówce odwołano apel, zamiast niego będzie msza w kościele
  2. TVN zagrożony przez kontrowersyjną ustawę? Interweniowała ambasador
  3. Minister zdrowia nagle zmienia zasady kwarantanny. Szumowski złapałby się za głowę
  4. Sanepid pilnie wycofuje popularny produkt. Jest szczególnie niebezpieczny dla alergików
  5. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł