Paweł Grzesiowski: zalecenia
pixabay_geralt
Autor Damian Witoń - 10 Października 2020

Dr Grzesiowski ostrzega. Może nas czekać katastrofa

Paweł Grzesiowski ostrzega przed przyspieszającą epidemią koronawirusa w Polsce. Ekspert zaleca rządzącym podjęcie konkretnych kroków. W przeciwnym wypadku może czekać nas katastrofa.

Paweł Grzesiowski jest ekspertem, który bardzo mocno udziela się w mediach, komentując sytuację związaną z epidemią koronawirusa rozprzestrzeniającą się na terenie naszego kraju. Dziś na swoim oficjalnym profilu na Twitterze doktor odniósł się do rosnącej w niepokojącym tempie liczby zakażeń na terenie Polski. Grzesiowski uważa, że absolutnie konieczne jest wprowadzenie proponowanych przez niego zaleceń. W przeciwnym wypadku może czekać nas katastrofa

GIS wydał ważne ostrzeżenie. Dotyczy wszystkich PolakówGIS wydał ważne ostrzeżenie. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej


Paweł Grzesiowski ostrzega przed katastrofą. Uważa, że konieczne jest podjęcia szybkich działań

Doktor Paweł Grzesiowski umieścił na Twitterze bardzo mocny i przemawiający do wyobraźni wpis, w którym ocenie sytuację w naszym kraju. Według eksperta sytuacja wymyka się spod kontroli i konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań.

-Biorąc pod uwagę wszystkie wcześniejsze doświadczenia z tym wirusem, uważam że obecna sytuacja w Polsce to początek klęski żywiołowej. Przy tym tempie wzrostu liczby zakażeń szpitale nie mają szans na udzielenie pomocy wszystkim chorym. Konieczne są pilne działania ratunkowe - napisał Grzesiowski na Twitterze

Doktor wymienił także kroki, które powinno podjąć państwo, aby w możliwie największym stopniu zminimalizować negatywne skutki rozpędzającej się epidemii i zapewnić chorym niezbędną pomoc. Pierwszym punktem, który zaleca Paweł Grzesiowski, jest zorganizowanie szpitali polowych w najbardziej zagrożonych regionach Polski. Drugim tworzenie izolatoriów. Kolejnym niezbędnym działaniem jest według eksperta zapewnienie opieki na podstawowym poziomie innym chorym, których nie dotknął COVID-19.

Ostatnia ważna sprawa, którą porusza na Twitterze to działanie ponad podziałami. Według Grzesiowskiego w czasie epidemii wszelkie spory polityczne powinny zostać zawieszone, tak aby wszelkie dostępne siły mogły zostać skierowane do walki z pandemią. Trzeba przyznać, że to wspaniała idea. Wiele osób uważa jednak, że będzie bardzo ciężka do zrealizowania.

Dzisiaj grzeje: 1.Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Jego wpis w sieci wywołał prawdziwą burzę
2.Sprawdź portfel, może się okazać, że twój banknot 10-złotowy jest wart setki złotych. Wystarczy jeden szczegół
3.Dramatyczna sytuacja w Warszawie. Pacjenci wywożeni za miasto, co się dzieje?

Oficjalne statystyki dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce podają, że dziś potwierdzono ponad 5 tysięcy nowych przypadków zakażeń, a także 53 ofiary śmiertelne. Od dziś cały kraj objęty został zasadami, które wcześniej obowiązywały jedynie w żółtych strefach. Jeżeli kolejne dni przyniosą jeszcze większy przyrost zakażeń, możemy spodziewać się stopniowego zaostrzania obostrzeń, o czym oczywiście będziemy Państwa informować na bieżąco.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włożył kij do bagna, w finał aż trudno uwierzyć, niewiarygodne. Wszystko nagrał
  2. PKO BP wpadło na rewolucyjny pomysł. Dotyczy aplikacji mobilnej, zmiany wejdą w życie już wkrótce
  3. Ludzi bez maseczek nazywa egoistami i socjopatami. Zrozpaczony lekarz apeluje do Polaków
  4. Najnowsze wieści w sprawie stanu zdrowia Doroty Gardias. Jak czuje się dziennikarka, która niedawno trafiła do szpitala?
  5. Eksperci alarmują. Pogoda może wpływać na skuteczność maseczek
  6. Zmieszaj ze sobą 2 najsilniejsze naturalne antybiotyki, a otrzymasz syrop jakiego próżno szukać w aptece. Poradzi sobie z grypą i chorymi zatokami

Następny artykuł