Choroba Pawła Królikowskiego zaczęła się od pozornie niewinnego objawu. Aktor zwlekał z wizytą u lekarza, niestety finał był tragiczny

Paweł Królikowski i jego choroba
FOTO ARTUR HOJNY / SE / SKOLIMOW W DOMU AKTORA WETERANA W SKOLIMOWIE ODBYLO SIE WIELKANOCNE SPOTKANIE N/Z PAWEL KROLIKOWSKI 16 / 04 / 2019 AKTORZY STAROSC WIELKANOCNE JAJIECZKO DOM AKTORA WETERANA WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP: //AGENCJA .SE.COM.PL
Autor Natalia Niewczas17.08.2020

Paweł Królikowski dał poznać się Polakom między innymi podczas emisji kolejnych odcinków programu rozrywkowego “Twoja twarz brzmi znajomo” w telewizji Polsat. Patrząc na energicznego, uśmiechniętego jurora trudno było zgadnąć, że juror w rzeczywistości borykał się z poważnymi problemami natury zdrowotnej. Wszystko zaczęło się od niewinnego śladu ugryzienia.

Paweł Królikowski już w 2015 roku doświadczał pierwszych objawów zagrażającej życiu choroby. Choć okazało się, że gwiazdora ukąsił kleszcz, mężczyzna nie zamierzał szybko odwiedzać lekarskiego gabinetu. Dokuczliwe bóle głowy i zaburzenia widzenia zaniepokoiły jednak żonę aktora, która ostatecznie namówiła go na skorzystanie z pomocy fachowca. To właśnie wtedy badania ujawniły szokującą prawdę.

Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?Czytaj dalej

Paweł Królikowski nigdy nie odzyskał pełni zdrowia

Wyboista droga Pawła Królikowskiego zaczęła się od postawienia przez lekarzy niespodziewanej diagnozy. Badania potwierdziły obecność tętniaka w mózgu aktora. Konieczna była pilna operacja.

Jak podaje portal popularne.pl, Paweł Królikowski ostatecznie został zoperowany w bródnowskim szpitalu. Chociaż zapewniał o tym, że cieszy się z życia, rehabilitacja i pooperacyjne powikłania uniemożliwiły mu ponowne podjęcie pracy zawodowej.

Stan zdrowia aktora pogorszył się nagle pod koniec 2019 roku. Paweł Królikowski trafił do szpitala w związku z atakującą organizm infekcją. Lekarze podjęli decyzje o przeprowadzeniu kolejnej interwencji chirurgicznej. Tym razem ciało gwiazdora nie zdołało poradzić sobie z jej następstwami. Paweł Królikowski zmarł w wyniku powikłań 27 lutego 2020 roku, dożywając wieku 58 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus w akademiku. Studenci mieli kontakt z setkami osób
2. Zakładaj maskę, inaczej pocałujesz klamkę. Sklepy, w których nie zrobisz zakupów bez maseczki

Tętniak to wyjątkowo podstępna choroba - uwypuklenie obszaru osłabionej tętnicy narasta, nie dając żadnych objawów, po czym niespodziewanie pęka, powodując niebezpieczny dla życia pacjenta krwotok. Pęknięciu zmiany towarzyszy silny ból głowy, a także dolegliwości ze strony układu pokarmowego takie jak wymioty czy mdłości. Symptomów tych nie wolno lekceważyć - często tylko szybka, prawidłowa interwencja medyczna jest w stanie uratować życie pacjenta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Motorniczy nagle wygonił wszystkich z tramwaju. Na miejsce natychmiast przyjechała policja
  2. Michał Szpak nie mógł milczeć. Zdecydował się na zaskakujący krok, w TVP zrobi się gorąco
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Niektóre znamiona na skórze mogą przekształcić się w nowotwór. Jak je rozpoznać?
  5. Chcesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? Włącz je do swojej diety
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł