Objawy choroby, na którą zmarł Paweł Królikowski
youtube.com/Twoja Twarz Brzmi Znajomo - Endemol Shine Polska
Autor Barbara Bujar - 28 Czerwca 2020

Choroba, która zabiła Pawła Królikowskiego wydawała się niegroźna. Niestety wiele osób lekceważy jej objawy

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Do jego śmierci przyczynił się tętniak mózgu, którego zdiagnozowano u aktora kilka lat wcześniej. Choroba nie zawsze objawia się w charakterystyczny sposób, czasem trudno nawet dostrzec jej symptomy. Po zauważeniu jakiegokolwiek z nich należy od razu udać się do lekarza.

Paweł Królikowski był znanym aktorem filmowym i teatralnym, którego widzowie darzyli ogromną sympatią. Jego niespodziewana śmierć wstrząsnęła całą Polską, a gwiazdy kina przez długi czas wspominały go z żalem i sentymentem. Ich kolega od 2015 roku zmagał się z problemami zdrowotnymi. Nikt nie przypuszczał jednak, że ich konsekwencje będą tak poważne. Artysta miał zdiagnozowanego tętniaka mózgu.

Kobieta jest w ciąży od 13 lat. W sieci stała się prawdziwą gwiazdąKobieta jest w ciąży od 13 lat. W sieci stała się prawdziwą gwiazdąCzytaj dalej

Tętniak mózgu sprawił, że zmarł Paweł Królikowski. Każdy powinien znać jego objawy

Jak informuje popularne.pl, kilka lat wcześniej aktor zaczął odczuwać silne bóle głowy, a dodatkowo cierpiał z powodu pogarszającego się wzroku. W tym samym czasie mężczyzna został ugryziony przez kleszcza, dlatego myślał, że jego niepokojący stan może być spowodowany właśnie tym. Kiedy postanowił pójść do lekarza, ten wykonał mu wszystkie niezbędne badania.

Okazało się, że aktor ma tętniaka mózgu. Z tego powodu przeszedł skomplikowaną operację, a później rehabilitację. Niestety problem nie zniknął całkowicie. Aktor do końca życia zmagał się z nawracającymi powikłaniami, które spowodował tętniak. Aby uniknąć takich problemów, warto dokładnie wiedzieć, w jaki sposób objawia się choroba. Szybsza diagnoza daje większe szanse na pomyślnie przeprowadzone leczenie.

Tętniak mózgu to po prostu choroba naczyń mózgu. Rozwija się wskutek osłabienia jednej z warstw tętnicy, co powoduje powstanie wybrzuszenia na pewnym jej odcinku. Schorzenie jest bardzo niebezpieczne i może prowadzić do śmierci. Warto więc zapoznać się z jego charakterystycznymi objawami.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Emerycie, znamy już kwotę twojej kolejnej trzynastki. Ucieszysz się i to bardzo

Objawy tętniaka mózgu nie zawsze są oczywiste. Zdarza się nawet tak, ze nie pojawiają się one wcale. Powiększające się wybrzuszenie, które rośnie wraz z napływem większej ilości krwi, powoduje jednak z czasem niepokojące zmiany w organizmie. Chorzy mogą odczuwać silny ból głowy, problemy z widzeniem, ogólne osłabienie, a nawet problemy żołądkowe. Po zaobserwowaniu takich symptomów, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Jacek Kurski ujawnia najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego małżeństwa. Internauci wytykają mu hipokryzję;
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Radna zakryła tęczową flagą nazwę Puławy. Holendrzy zerwali współpracę z polską "strefą anty-LGBT"

Następny artykuł