Paweł Królikowski spocznie na warszawskich Powązkach Wojskowych
fot. wikipedia.org/Fryta 73
Autor Aneta Młodawska - 5 Marca 2020

Dziś pogrzeb Pawła Królikowskiego. Aktor przegrał walkę ze straszną chorobą

Paweł Królikowski spocznie na warszawskich Powązkach Wojskowych, gdzie zostanie pożegnany przez najbliższych. Msza żałobna rozpoczęła się o godzinie 11:00 w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Uroczystość odprawia kardynał Kazimierz Nycz.

Paweł Królikowski odszedł 27 lutego. Znajomi i rodzina wspominają go jako niezwykle serdecznego, przyjaznego i pogodnego człowieka. Ludzie z jego kręgu są zgodni co do tego, że aktor nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Artysta był bardzo zaangażowany w pomoc seniorom ze Skolimowa.

Na pogrzebie pojawili się przyjaciele, fani i rodzina zmarłego, a także gwiazdy telewizyjne. Aktora pożegnał również minister kultury, Piotr Gliński. W trakcie uroczystości pogrzebowej ma być odczytany list od prezydenta, Andrzeja Dudy.

Nadmiar kortyzolu jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Dobrze jest znać jego objawyNadmiar kortyzolu jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Dobrze jest znać jego objawyCzytaj dalej

Paweł Królikowski spocznie na warszawskich Powązkach Wojskowych

Jak podaje portal gwiazdy.wp.pl, Paweł Królikowski został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie trafiło do rąk żony aktora.

- Odszedł ceniony i lubiany aktor, który w ostatnich latach pełnił również funkcję Prezesa ZASP. Odszedł też - a może przede wszystkim - ciepły, pogodny i dobry człowiek, kolega, przyjaciel, mąż i ojciec, głowa wspaniałe artystycznie uzdolnionej rodziny. - wspominał artystę minister Gliński.

Paweł Królikowski od jakiegoś czasu poważnie chorował, jednak nie chciał martwić fanów swoim stanem. Ze względu na znikome informacje odnośnie stanu jego zdrowia, w mediach pojawiło się wiele różnych spekulacji dotyczących choroby aktora. Jedną z najczęściej pojawiających się teorii jest ta, mówiąca o nowotworze aktora. Nie to jednak było przyczyną jego śmierci. Paweł Królikowski zmarł w wyniku tętniaka mózgu. Artysta zmagał się z nią już od 2015 roku.

Gdy pewnego razu nie pojawił się w finale programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie zasiadał w składzie jury, przyznał się, że zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W grudniu ubiegłego roku aktor musiał poddać się kolejnej operacji neurochirurgicznej. Początkowo wszystko wskazywało na to, że przebiegła ona pomyślnie, jednak w wyniku komplikacji po niemal dwóch miesiącach aktor zmarł.

- Drogi Panie Pawle, będzie nam brakować Pana serdecznego uśmiechu i Pana wielkiego serca, otwartego dla wszystkich potrzebujących. Będzie nam brakować artysty hojnie dzielącego się swoim talentem i zaangażowaniem - dodał w trakcie uroczystości pogrzebowej minister.

Dzisiaj grzeje: 1. Mieli spędzić wymarzone wakacje w popularnym kurorcie. Przez skażony basen ich wyjazd zakończył się tragicznie

2. Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Przejmujące sceny, rodzina zaskoczyła wzruszającym do granic możliwości gestem

Podczas mszy, przyjaciółka zmarłego aktora, Joanna Kurowska odczytała "Czytanie z Księgi Mądrości". Kolejne z czytań wygłosił Robert Gonera. Widzowie pokochali Pawła Królikowskiego głównie za role serialowe. Grał m.in. w "Na dobre i na złe", jednak aktor skradł serca ludzi przede wszystkim za rolę Jakuba Kusego w serialu "Ranczo". Paweł Królikowski trafił do szpitala przed świętami Bożego Narodzenia. Odszedł w wieku 58 lat. Do ostatnich chwil była przy nim rodzina i przyjaciele.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chleb smażony w jajku warto jeść z ważnych powodów. Poznasz je i od razu wyjmiesz patelnię
  2. Wszystkich zatkało na widok osoby, która pojawiła się na pogrzebie Królikowskiego. Nikt się go tam nie spodziewał
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. WHO pilnie ostrzega przed banknotami. Lepiej nie dotykajcie gotówki, konsekwencje mogą być tragiczne

Następny artykuł