Pestki dyni: właściwości
fot. pixabay.com/Engin_Akyurt
Autor Barbara Bujar - 21 Maja 2020

Pestki dyni mają silny wpływ na nasz organizm. Warto włączyć je do swojej diety

Pestki dyni to doskonałe źródło witamin. Dostarczają do organizmu również wiele składników mineralnych. Dzięki temu pozytywnie wpływają na nasz organizm. Sprawdź, dlaczego warto włączyć je do swojej diety.

Pestki dyni często używane są w kuchni. Można dodać je do sałatki, zrobić z nich pyszny krem lub upiec chleb. Pestki dyni doskonale nadają się też do ciast i deserów. Nie każdy z nas wie, że używając ich w swojej diecie, dostarczamy swojemu organizmowi wielu cennych składników.

Nikt nie wierzył, że może się im udać. Małżeństwo z zespołem Downa jest razem już 25 latNikt nie wierzył, że może się im udać. Małżeństwo z zespołem Downa jest razem już 25 latCzytaj dalej

Pestki dyni doskonałe dla mężczyzn

Włączając do swojej diety nasiona dyni, wzbogacamy swój organizm w takie witaminy jak: witamina B6, witamina E, witamina D, witamina C oraz witaminy A i K. Dynia to warzywo, które posiada jednak wiele innych ważnych dla naszego zdrowia elementów. Jest źródłem kwasów tłuszczowych, które w organizmie pełnią m.in. funkcje transportowe oraz biorą udział w budowaniu ścian komórkowych. Oprócz kwasów tłuszczowych pestki dyni zawierają też takie składniki jak cynk, magnez czy potas.

Jedzenie pestek dyni ma też duże znaczenie dla naszego samopoczucia i nastroju. Magnez i potas, które wchodzą w skład nasion wpływają na pracę układu nerwowego, dzięki czemu łagodzą bóle głowy i stany lękowe.

Jak podaje medonet.pl, pestki dyni to przede wszystkim ważny składnik w diecie każdego mężczyzny. Włączając je do swojego jadłospisu dbają oni o płodność i produkcję plemników. Wszytsko to za sprawą witaminy E.

To nie koniec korzyści jakie dynia przynosi mężczyznom. Zawarty w nim cynk dba o sprawność seksualną oraz pomaga w zapobieganiu prostacie. Warto przy tym zaznaczyć, że niedobór cynku wpływa na obniżenie testosteronu i zmniejszenie ilości nasienia.

Kolejnym ważnym składnikiem, który do naszego organizmu trafi dzięki pestkom dyni jest się kukurbitacyna. Dzięki niej możemy pozbyć się z nich wielu pasożytów, takich jak owsiki czy glista ludzka.

Dzisiaj grzeje: 1. Tysiące Ukraińców chce przedostać się do Polski. Zadanie to jest jednak wyjątkowo trudne

2. Kelner spojrzał na wiadomość klienta zostawioną na rachunku i nogi się pod nim ugięły. Natychmiast wybiegł z restauracji

Wzbogacając swoją dietę w pestki dyni należy pamiętać jednak, że są one bardzo kalorycznymi nasionami. 100 gramów suszonych pestek dyni ma około 560 kcal i zawiera prawie 50 g tłuszczu - podaje medonet.pl. Nie są wię one wkazane dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Schab w Biedronce poniżej 10 zł/kg, a za kultową kiełbasę jeszcze mniej. Tylko do jutra
  2. Skandaliczne zachowanie kobiety na myjni samochodowej. Kamery nagrały, co robiła z psem
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Kwota wolna od podatku 2020. Próg uległ zmianie

Następny artykuł