Pielęgniarka pokazała, jak zmieniła ją pandemia. Porażające zdjęcie

Pielęgniarka pokazała, jak zmieniła ją pandemia
unsplash.com/Bermix Studio
Autor Barbara Bujar01.12.2020

Jedna z amerykańskich pielęgniarek pokazała, jak zmieniła się jej twarz. Kobieta opublikowała jedno zdjęcie sprzed pandemii i jedno w trakcie. Opisała krótko swoją pracę i zaapelowała do ludzi, by nie lekceważyli koronawirusa. "Covid to brutalna choroba" - napisała.

Zdjęcia amerykańskiej pielęgniarki wywołały spore poruszenie w mediach społecznościowych. Kobieta, która na co dzień pomaga pacjentom zakażonym koronawirusem SARS-CoV-2, postanowiła zestawić ze sobą dwa ujęcia swojej twarzy. Efekt jest przerażający.

Nowe raportowanie statystyk zakażeń koronawirusem? NFZ wydał zarządzenieNowe raportowanie statystyk zakażeń koronawirusem? NFZ wydał zarządzenieCzytaj dalej

Twarz pielęgniarki wygląda zupełnie inaczej. Zmieniła ją pandemia COVID-19

Młoda pielęgniarka postanowiła opublikować zdjęcia na Twitterze. Na jednym z nich widać radosną i podekscytowaną kobietę, która właśnie zaczyna pracę w szpitalu. Druga fotografia jest zupełnym przeciwieństwem pierwszej. Przedstawia jednak tę samą osobę – tym razem zmęczoną i z odciskami na twarzy.

Autorka wpisu opatrzyła opublikowane zdjęcie obszernym komentarzem. Przyznała w nim, że mimo trudności, jakie stawia przed medykami koronawirus SARS-CoV-2, nigdy nie zamieniłaby swojej pracy na żadną inną.

- Uwielbiam być pielęgniarką. Nie spodziewałam się, że będę nią w środku wysoce upolitycznionej pandemii (…) nie chcę nic więcej robić – napisała.

Jak przekazała Amerykanka, praca w szpitalu w okresie pandemii COVID-19 jest bardzo trudna. Mimo tego dla niej samej opieka nad zakażonymi pacjentami jest zaszczytem. Kobieta chce pomagać i nie może patrzeć, kiedy wirus zabiera kolejne osoby.

- To druzgocące patrzeć, jak ludzie umierają, kiedy tych zgonów można było uniknąć. Jeszcze bardziej niszczące jest, gdy patrzysz, jak umierają w ten sam sposób, raz za razem – wyznała pielęgniarka.

W dalszej części tekstu kobieta postanowiła zaapelować do internautów, by nie bagatelizowali zagrożenia, jakie niesie za sobą pandemia. Przypomniała im, że COVID-19 jest brutalną chorobą, która u wielu pacjentów doprowadza do poważnych zaburzeń zdrowotnych, a także utraty życia.

- Covid to brutalna choroba i nie życzyłabym jej mojemu najgorszemu wrogowi. Zrozumcie, proszę, że chronicie nie tylko siebie, ale także ludzi wokół siebie – dodała.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Właściwości zdrowotne mandarynek. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich świątWłaściwości zdrowotne mandarynek. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich świątCzytaj dalej

O trudnej pracy pracowników medycznych w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 mówiła niedawno szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok. W rozmowie z Medonetem przyznała, że po kilku godzinach spędzonych w kombinezonach ochronnych medykom kończą się już siły.

- Pracujemy ponad siły (…) Nie narzekamy, ale po trzech godzinach przebywania w kombinezonie ochronnym, pod którym panuje temperatura 40°C, czujemy się, jakbyśmy zbyt długo siedziały w saunie. Szumi nam w uszach, mamy uczucie omdlenia – mówiła.

RMF FM: W pracy jednak bez maseczki? Rząd szykuje kolejną zmianę rozporządzeniaRMF FM: W pracy jednak bez maseczki? Rząd szykuje kolejną zmianę rozporządzeniaCzytaj dalej

Pielęgniarka

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł