Pielęgniarka nie żyje
fot. pixabay.com/Parentingupstream
Autor Karol Zaborowski - 11 Czerwca 2020

Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka

Pielęgniarka to bez wątpienia niezwykle trudny zawód, który wymaga zarówno ogromu wytrwałości, jak i empatii i współczucia. Niestety osoby je wykonujące są poważnie narażone na zarażenie wieloma niebezpiecznymi patogenami, jak i różne urazy. W tym wypadku infekcja okazała się śmiertelna.

Pielęgniarka każdego dnia swojej pracy naraża swoje zdrowie, chcąc pomagać tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Szczególnie w obecnych czasach praca w szpitalach i placówkach medycznych wiąże się z jeszcze większym ryzykiem, a to wszystko za sprawą koronawirusa.

Niestety w tym wypadku nie można mówić o szczęśliwym zakażeniu, ponieważ do listy ofiar, które przegrały walkę z koronawirusem, dołączyła 65-letnia pielęgniarka, która pracowała w Stacji Dializ Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Media obiegła straszna wiadomość. Nie żyje Kacper Wołek, miał przed sobą całe życieMedia obiegła straszna wiadomość. Nie żyje Kacper Wołek, miał przed sobą całe życieCzytaj dalej

Pielęgniarka zabita przez koronawirusa

Do zakażenia 65-letniej Janiny Maj doszło już kilka tygodni temu. Od tamtego momentu kobieta przebywała w szpitalu, gdzie walczyła z niebezpiecznym patogenem. Niestety mimo usilnych starań lekarzy i reszty personelu, jej stan się pogarszał, aż w końcu choroba doprowadziła do śmierci kobiety.

Jak podaje portal popularne.pl, 65-latka zmarła 9 czerwca, a informacja o jej zgonie została przekazana już następnego dnia Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych za sprawą wpisu na portalu Facebook.

- Z ogromnym żalem zawiadamiamy o CZWARTEJ PIELĘGNIARCE, KTÓRA ZMARŁA Z POWODU ZAKAŻENIA COVID-19. Nasza Koleżanka Śp. JANINA MAJ pracowała w Stacji Dializ Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zmarła 9 czerwca 2020 roku w wieku 65 lat. Zawsze będziesz w naszych sercach! Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje - czytamy.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

2. Najbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikami

Janina Maj jest 4 pielęgniarką, która zginęła przez zakażenie koronawirusem. Niestety osób z personelu medycznego, które uległy zakażeniu jest o wiele więcej, a w ostatnich dniach liczba zarażonych gwałtownie rośnie w wielu regionach Polski. Cały zespół portalu pacjenci.pl składa najszczersze wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim zmarłej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVN
  2. Andrzej Duda grzmiał o "komuchach" i atakował sędziów. Na wiecu usłyszał pytanie, po którym puściły mu nerwy
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Legendarny polski piłkarz skazany na karę pozbawienia wolności. Oskarżyła go własna żona, aż szczęka opada

Następny artykuł