Z pozoru wydawała się miłą pielęgniarką. Teraz została oskarżona o dokonanie makabrycznego czynu

Pielęgniarka oskarżona o mordowanie noworodków
unsplash.com/Piron Guillaume
Autor Barbara Bujar12.11.2020

Policja po raz trzeci aresztowała pielęgniarkę ze szpitala w Chester. Kobieta została oskarżona o dokonanie morderstwa i próbę zabójstwa noworodków. Choć śledztwo w tej sprawie trwa od 2018 roku, wciąż nie ma wystarczających dowodów, by podejrzana została skazana. Dotychczas Anglicy uważali ją za ciepłą i sympatyczną osobę. Kobieta postanowiła współpracować z policją.

Sprawą pielęgniarki z Chester żyje cała Anglia. Na pozór sympatyczna i ułożona młoda kobieta została oskarżona o makabryczny czyn. Policjanci aresztowali ją w sprawie morderstwa 8 noworodków i próby zabójstwa 9 kolejnych. Podejrzana ma 30 lat.

Fotoreporter postrzelony w twarz na Marszu Niepodległości. Trafił do szpitalaFotoreporter postrzelony w twarz na Marszu Niepodległości. Trafił do szpitalaCzytaj dalej

Pielęgniarka oskarżona o wielokrotne zabójstwo. Policja zbiera dowody

Jak podaje Fakt 24, postępowanie w sprawie śmierci noworodków trwa w Anglii już od 2018 roku. Powodem wszczęcia śledztwa był nagły wzrost umieralności wśród niemowląt w okresie od marca 2015 roku do lipca 2016 roku. Wszystkie ofiary przebywały w szpitalu w Chester. O niepokojących statystykach funkcjonariusze policji dowiedzieli się od dyrekcji placówki.

We wskazanym przedziale czasowym w lecznicy, w której pracowała 30-letnia Lucy Letby, śmiertelność wśród noworodków wzrosła aż o 10 procent. U zmarłych noworodków potwierdzono wiele identycznych objawów. Jednym z nich były charakterystyczne plamy na ciele.

Niewyjaśnione ślady znajdowały się na rękach i nogach niemowląt. Wątpliwości lekarzy wzbudziły także okoliczności towarzyszące zgonom. Wszystkie dzieci zmarły, doświadczając niewydolności serca i płuc, a reanimacja w ich przypadku okazała się bezskuteczna. Dokładnej przyczyny śmierci nie udało się ustalić.

W obliczu tak niejasnych dowodów policja rozpoczęła śledztwo. Funkcjonariusze dotarli do 30-letniej pielęgniarki, która szybko została oskarżona o liczne zabójstwa. Choć nie wiadomo, jaki trop poprowadził do niej śledczych, kobieta od razu trafiła do aresztu.

Od tego momentu Lucy udało się wyjść na wolność. Policja nie miała wystarczających dowodów, by móc ją skazać. Dodatkowo podejrzanej pomagała nieskazitelna opinia, którą cieszyła się wśród rodziny i znajomych. Wszyscy przekonywali funkcjonariuszy, że kobieta „nie skrzywdziłaby nawet muchy”.

Zeznania zeznaniami, ale policja wraz z prokuraturą działały dalej. Lucy Letby jeszcze raz trafiła do aresztu. Tym razem jednak zatrzymanie skończyło się tak samo. Podejrzanej udało się wyjść na wolność i wrócić do swoich codziennych obowiązków. Do czasu.

Dzisiaj grzeje: 1.Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy podjęła decyzję. Dotyczy twardego lockdownu w Polsce
2.Zdjęcie zaniedbanego psa na polskim podwórku rozwścieczyło internautów. Wolontariusze odkryli przykrą prawdę
3.Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedi

Lekarz spojrzał na tomografię chorego na Covid-19 i zamarł. Porażające, co zobaczyłLekarz spojrzał na tomografię chorego na Covid-19 i zamarł. Porażające, co zobaczyłCzytaj dalej

Najnowsze informacje potwierdzają, że 30-letnia pielęgniarka znów została zatrzymana. Angielscy śledczy wciąż oskarżają ją o morderstwo 8 dzieci i próby zabójstwa 9 kolejnych. Wszyscy mają nadzieję, że sprawa w końcu zostanie rozwiązana. Lucy Letby zdecydowała się współpracować z policją.

Czy zakładanie dwóch maseczek zamiast jednej ma sens? Eksperci tłumacząCzy zakładanie dwóch maseczek zamiast jednej ma sens? Eksperci tłumacząCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalnie: emerytury od 6,5 do nawet 12,5 tysięcy. Jedna grupa otrzymała kolosalne przywileje, mowa o dużym skandalu
  2. Naukowcy prognozują kiedy wrócimy do normalności po pandemii. Szybciej niż nam się wydaje
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Kamil Stoch usłyszał porażającą informację. Może być jeszcze gorzej, chodzi o nowy sezon
  7. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu

Następny artykuł