Walczyła z koronawirusem do samego końca. Tylko w tym miesiącu wirus pokonał siedem pielęgniarek

pielęgniarka COVID-19
unsplash.com/ Hush Naidoo
Autor Natalia Niewczas12.11.2020

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych przekazuje przykre informacje. Z powodu zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2 zmarła kolejna polska pielęgniarka. To nie pierwszy raz, gdy OZZPiP powiadamia o śmiertelnych przypadkach zakażenia wśród polskiej służby zdrowia.

Epidemia koronawirusa wystawia zdrowie pracowników służby zdrowia na ciężką próbę - lekarze, pielęgniarki i ratownicy są szczególnie narażeni na zakażenie niebezpiecznym patogenem. Wirus zbiera wśród nich śmiertelne żniwo. Chora na COVID-19 pielęgniarka Anna Zimna zmarła w wieku 48 lat.

Polsat: 26-latka oskarżona o morderstwo dwójki dzieci. Podczas zatrzymania mówiła o sprzedaży organówPolsat: 26-latka oskarżona o morderstwo dwójki dzieci. Podczas zatrzymania mówiła o sprzedaży organówCzytaj dalej

Nie żyje polska pielęgniarka, kobieta była zakażona koronawirusem

Jak informuje portal medonet.pl, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych już od kilku dni codziennie donosi o śmiertelnych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród polskich pielęgniarek.

11 listopada na oficjalnym profilu OZZPiP w mediach społecznościowych zamieszczono informację o śmierci pani Anny Zimnej.

- Z ogromnym żalem zawiadamiamy o kolejnej pielęgniarce, która zmarła z powodu zakażenia COVID-19. Nasza koleżanka śp. Anna Zimna pracowała w Gminnej Przychodni Zdrowia w Nowem k/Grudziądza - czytamy we wpisie opublikowanym na Facebooku.


Anna Zimna zmarła w środę 11 listopada, dożywając wieku 48 lat. We wpisie w mediach społecznościowych OZZPiP złożył swoje kondolencje wszystkim bliskim pielęgniarki.

W listopadzie 2020 Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych poinformował już o siedmiu pielęgniarkach, które zmarły z powodu choroby COVID-19. W poniedziałek 9 listopada odeszła 63-letnia Zofia Pakuła, pracownica Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, 7 listopada zmarła 59-letnia Emilia Ptak ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Janowie Lubelskim.

Dnia 6 listopada w wyniku zakażenia COVID-19 zmarły aż dwie pielęgniarki: 47-letnia Mariola Wiśniewska, pracownica Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie i 52-letnia Ewa Zawodna, pracownica Szpitala Szczecinek Sp. z.o.o.

Dzisiaj grzeje: 1.Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy podjęła decyzję. Dotyczy twardego lockdownu w Polsce
2.Po wizycie u fryzjera jej york nie dawał jej spokoju. Gdyby nie on, już by nie żyła
3.Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedi

Do złudzenia przypominają COVID-19. Jest ich więcej niż mogłoby się wydawaćDo złudzenia przypominają COVID-19. Jest ich więcej niż mogłoby się wydawaćCzytaj dalej

4 listopada poinformowano o śmierci Jolanty Baruciak z Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej Śląskiej, kobieta odeszła w wieku 54 lat. W niedzielę 1 listopada odeszła 59-letnia Anna Całka, pracownica Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Otwocku. Wszystkie pielęgniarki były zarażone koronawirusem.

W czwartek 12 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 275 śmiertelnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii w Polsce wirus przyczynił się do śmierci 9 080 pacjentów.

Lekarz przyjął rosyjską szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Został zakażonyLekarz przyjął rosyjską szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Został zakażonyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za niecałe 2 miesiące wchodzi w życie nowa opłata. Wysokość rachunków po prostu nas dobije
  2. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Rosjanie ufundowali Robertowi Lewandowskiemu prezent. Umieścili go w samym centrum Warszawy, jest wielki
  7. Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowców

Następny artykuł