Pielęgniarka oparzona przez maseczkę
fot. pixabay.com/jardin
Autor Barbara Bujar - 18 Maja 2020

Pielęgniarka założyła maseczkę i natychmiast poczuła silny ból. Nie mogła jej zdjąć nawet na chwilę

Pielęgniarka założyła obowiązującą ją w pracy maseczkę. Zaraz po tym odczuła silny ból. Ze względu na swój zawód i okoliczności ani na chwilę nie mogła jej zdjąć. Kiedy w końcu mogła już odsłonić swoją twarz, okazało się, że skutki są przerażające.

Obecna sytuacja związana z koronawirusem przyzwyczaiła nas do widoku ludzi w maseczkach. Szczególnie ważne są one jednak dla medyków, którzy codziennie walczą o nasze zdrowie. Wszyscy lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni zakładają maseczki, by móc pracować. Mają one zmniejszać ryzyko zarażenia i dbać o bezpieczeństwo personelu. Zupełnie inaczej odczuła to jednak pielęgniarka, która na co dzień pracuje w jednym z rosyjskich szpitali.

Olga Ovinnikova jak każda pielęgniarka codziennie naraża swoje życie dla innych. Jeden z dyżurów skończył się dla młodej kobiety inaczej, niż by to sobie wyobrażała.

Pielęgniarka okaleczona przez maseczkę ochronną

Ovinnikova zaczęła swój dyżur od standardowych czynności. Jedną z nich było założenie maseczki ochronnej. Niestety już po krótkim czasie pielęgniarka zaczęła odczuwać ból i pieczenie na twarzy. Zaczęła domyślać się, że coś niedobrego dzieje się pod jej maseczką. Musiała jednak dostosować się do przepisów i nie mogła jej zdjąć. Zrobiła to dopiero po dyżurze.

Ból był już na tyle silny, że kobieta udała się do lekarza. Ten stwierdził poparzenia chemiczne II stopnia i przyjął młodą pielęgniarkę do szpitala w Moskwie. Okazało się, że nie była ona pierwszą pacjentką z takimi objawami.

Dzisiaj grzeje: 1. WHO wyznało niepokojącą prawdę. Najnowszy komunikat w sprawie epidemii koronawirusa

2. Masz w domu konwalie? Lekarze biją na alarm, każdy musi wiedzieć, jakie mogą być konsekwencje

Najprawdopodobniej maseczki, z których korzystała Rosjanka zdezynfekowano silnymi środkami chemicznymi. Wszystko dlatego, że szpital nie dysponował ich odpowiednią ilością. Jak czytamy na stronie webniusy.com dyrektor szpitala Emmanuil Zdanovsky wszystkiemu zaprzecza.

Niestety tego typu obrażenia mogą pozostawić na twarzy kobiety widoczny ślad w postaci blizny. Co więcej, oparzenia chemiczne mogą się o wiele trudniej goić w zależności od tego, jak substancja doprowadziła do ich powstania. Miejmy nadzieję, że pielęgniarka niedługo wróci do zdrowia i podobne incydenty nie będą już miały miejsca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Woda po ogórkach kiszonych jest cenna. Ale wszyscy zapomnieli o mocy wody po ogórkach konserwowych
  2. Ministerstwo Zdrowia właśnie wydało komunikat. Chodzi o kilka zakazów
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Nawet 150 zł więcej do emerytury, jest nowy sposób. Nie spiesz się, a twoje świadczenie będzie wyraźnie wyższe

Następny artykuł