Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?

pielęgniarka z USA
unsplash JESHOOTS.COM
Autor Klaudia Gaicka18.11.2020

Jedna z pielęgniarek nie wytrzymała i wyznała prawdę o tym, jak nierzadko zachowują się pacjenci z koronawirusem. Ich postawa wielu z nas nie przyszłaby nigdy do głowy. Niektóre zachowania są po prostu szokujące.

Nie tylko polskie pielęgniarki są w ogromnym stopniu narażone przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Podobnie sytuacja wygląda także w Stanach Zjednoczonych. Szkodliwy patogen odciska swoje piętno na wszystkich grupach społecznych, jednak to właśnie pracownicy służb medycznych są szczególnie narażeni.

Zacznie się już dziś o 18. Tłumy wyjdą na ulice, aby zaprotestować, o co chodzi?Zacznie się już dziś o 18. Tłumy wyjdą na ulice, aby zaprotestować, o co chodzi?Czytaj dalej

Pielęgniarka wyznała, jak zachowują się niektórzy z pacjentów. To szokujące

Pielęgniarki, które często jako pierwsze mają kontakt z pacjentami, nierzadko muszą się zmagać z ich roszczeniami i brakiem wiedzy. Niestety, lecz zagrożenie epidemiczne wynikające z COVID-19 tylko pogłębiło ten odwieczny problem.

Jak podaje portal Tvn24.pl, jedna z pielęgniarek z Dakoty Południowej jest bardzo aktywna w sieci. Jej wpisy na Twitterze spotykają się z ogromną ilością reakcji, zwykle pozytywnych. Opinie, które przedstawia kobieta, są dosadne i szczere.

- Nie mogę przestać myśleć o pacjentach z COVID-19 z ostatnich kilku dni. Wyróżniają się ci, którzy nadal nie wierzą, że wirus istnieje - napisała w mediach społecznościowych pielęgniarka z Dakoty Południowej Jodi Doering.

Pacjenci, o których wspomina pielęgniarka, często wmawiają jej, że musi być inny powód ich choroby. Nie brak także wyzwisk i pytań, dlaczego musi nosić odzież ochronną.

Twierdzą, że nie mogą mieć koronawirusa, ponieważ on według nich w ogóle nie istnieje. Kobieta wyznała, że wielu z nich przestaje krzyczeć, dopiero kiedy zostają zaintubowani.

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy odkryli dlaczego jedni umierają na COVID-19, a inni nie. Opublikowano przełomowe badania
2.Pod sejmem zbiera się policja, budynek został całkowicie odgrodzony. Służby w gotowości, wiemy co się dzieje
3.Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

Zatrważająca relacja ratownika pogotowia. Do pacjentki dotarli 6 godzin po wezwaniu, konsekwencje były opłakaneZatrważająca relacja ratownika pogotowia. Do pacjentki dotarli 6 godzin po wezwaniu, konsekwencje były opłakaneCzytaj dalej

- Nie chcą uwierzyć, że koronawirus istnieje. Ludzie chcą, żeby to była grypa, chcą, żeby to było zapalenie płuc, a nawet mówili: „Myślę, że to może być rak płuc" - relacjonowała w CNN.

Nierzadko ich ostatnie słowa to „To nie może się dziać, to nie jest prawda". Pielęgniarka opowiada o osobach, które zamiast podczas ostatnich chwil rozmawiać z rodziną online, są przepełnione gniewem i nienawiścią.

Wielu pacjentów stwierdza, że nie zamierzają porozmawiać z rodziną, bo nic im nie będzie. Jodi Doering określiła swoją pracę jako nigdy niekończący się horror.

4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama chorobaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ryanair zaciera ręce. Przejmują niemal wszystko. Dobre wieści również dla Polski
  2. Nieudany start rakiety z ważnymi satelitami. Doszło do poważnych problemów w trakcie misji
  3. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport o zakażeniach. Najgorsza sytuacja w trzech województwach
  4. Porównano obie szczepionki na koronawirusa. Mają wykazywać wysoką skuteczność
  5. Do sieci trafiła oferta pracy dla ratownika medycznego. Kwota wywołała prawdziwą burzę
  6. Dlaczego pies mruczy? Rozwiązanie zagadki nie powinno cię dziwić, istnieje proste wytłumaczenie
  7. Żona znalazła dowód zdrady męża w jego telefonie. Odpisała jego kochance w mistrzowski sposób

Następny artykuł