Pielgrzymka z Łowicza dotarła na Jasną Górę
youtube.com/RadioMaryja
Autor Barbara Bujar - 31 Maja 2020

Piesza pielgrzymka dotarła na Jasną Górę. "Pamiętajcie, że wiara mocniejsza jest od epidemii"

Pielgrzymka, która wyruszyła z Łowicza dotarła w sobotę do Częstochowy. Droga pielgrzymów nie była łatwa. Z powodu epidemii koronawirusa zatrzymała ich nawet policja. Podczas kazania biskup Józef Zawitkowski skomentował całą sytuację.

Pielgrzymka łowicka podczas wędrówki na Jasną Górę spotkała się z wieloma trudnościami. Pątników zatrzymywała policja i kazała im wracać do domów. Podczas tych interwencji każdy z pielgrzymów został wylegitymowany i oskarżony o łamanie przepisów dotyczących bezpieczeństwa podczas pandemii CIVID-19. Zarzucano im tworzenie zgromadzenia i brak zachowania bezpiecznych odległości. U niektórych z nich został zauważony nawet brak maseczki ochronnej. Pomimo tego wierni się nie poddali i wczoraj stanęli na Jasnej Górze.

Badania, które warto wykonywać przynajmniej raz w roku. Nie wolno o nich zapominaćBadania, które warto wykonywać przynajmniej raz w roku. Nie wolno o nich zapominaćCzytaj dalej

Pielgrzymka z Łowicza na Jasnej Górze

U celu pielgrzymów przywitał biskup Józef Zawitkowski, komentując zaistniałą sytuację.

- Przepraszamy was, panowie piastujący władze, za to, żeśmy się wybrali złą drogą, nie po tej stronie, ale nie traktujcie nigdy łowickich jaskółek jak demonstrantów, aferzystów czy przestępców. My przecież idziemy prosić o zdrowie dla was, dla Polski, dla świata. A wy pomóżcie nam iść dobrze i nie straszcie nas. Szliśmy już 365 raz i warto było. Paulini witali nas serdecznie jak nigdy – jego wypowiedź czytamy na portalu wp.pl

Biskup od początku był przeciwny interwencjom policji. Uważał, że pielgrzymi wędrują w dobrej sprawie i chą się modlić, dlatego nie można było, według niego, ich zatrzymywać. Podczas swojego sobotniego kazania opowiedział bajkę z morałem. Zwrócił się także do władz.

Dzisiaj grzeje: 1. Działają na kleszcze jak magnes. Co przyciąga niebezpieczne pasożyty?

2. Rozenek już na porodówce? Sytuacja jest poważna, mowa o alarmującej sytuacji, Majdan przejęty

- Policjanci szanowni, wiem, że to nie wasza wina. Jakiś jastrząb albo kruk drapieżny tak wam kazał. Niech Pan Bóg mu przebaczy. Ale pamiętajcie, że wiara mocniejsza jest od epidemii. Panowie pamiętajcie, że wiara mocniejsza jest od panowania. A wyście nam kościoły na metry pomierzyli – dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory
  2. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, nie żyje Marcin Szarejko. Zginął w wypadku
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Ceny gazu zadziwiają coraz bardziej. Mogą długo utrzymać się na obecnym poziomie

Następny artykuł