pieniądze zabrano matce
unsplash Artur Aldyrkhanov
Autor Klaudia Gaicka - 16 Października 2020

Dramat, malutka Kinga jest bardzo poważnie chora. Mama robi co może, teraz zabrali jej wszystkie pieniądze

Matce niepełnosprawnej Kingi odebrano należne pieniądze. Sytuacja, która się wydarzyła, nigdy nie powinna mieć miejsca. Niestety, brak empatii wśród urzędników jest jednak stosunkowo częstym zjawiskiem. Choroba 7-latki wymaga ciągłej kontroli i leczenia.

Chociaż pieniądze szczęścia nie dają, każdy przyzna, że bez nich wychowywanie dziecka, zwłaszcza niepełnosprawnego, jest zdecydowanie utrudniona, żeby nie mówić - niemożliwa. Niestety to właśnie w takiej sytuacji pozostawili Kingę i jej mamę urzędnicy z Gdańska. Tragiczną historię przekazał portal Polsatnews.pl.

Od jutra rząd wprowadza Od jutra rząd wprowadza "mały lockdown". Nowe obostrzenia na terenie całej PolskiCzytaj dalej

Matce niepełnosprawnej Kingi odebrano należne pieniądze

42-letnia pani Anna z Pruszcza Gdańskiego samotnie wychowuje 7-letnią niepełnosprawną Kingę. Matka, opowiadając o ich sytuacji, mówi łamiącym się głosem. Gołym okiem widać, że przeżywają prawdziwy dramat.

- Kinga, tak jak wszyscy cukrzycy typu pierwszego, muszą dostawać insulinę, jak nie będą dostawać insuliny… [...] pan wojewoda swoją decyzją pozbawił nas środków do życia, zabrał wszystko - wyjaśnia.

Pani Izabela, której dziecko także choruje na zaawansowaną cukrzycę, bardzo współczuje samotnej matce.

- W głowie mamy pojawia się panika, bo takiemu dziecku trzeba zapewnić podstawowe środki do życia i nie chodzi już o przysłowiową kromkę chleb, ale również o leki, które są do tego życia niezbędne - komentuje pani Izabela.

Dziewczynka musi każdego dnia mierzyć się z następstwami ciężkiej choroby. W przeszłości miała już kwasicę ketonową, która jest niezwykle niebezpiecznym powikłaniem cukrzycy. 7-latka wymaga stałej opieki.

- Doktor mówi: "mama podaj insulinę", a ja się zastanawiam jak? Skoro w życiu igły nie trzymałam, żeby komuś podać lek. Musieliśmy uczyć się wszystkiego, nasze życie polega na ciągłym ważeniu, liczeniu - tłumaczy pani Anna.

Pani Anna otrzymywała świadczenie rodzinne, 500 plus oraz pieniądze z tytułu opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym. Była załamana, kiedy okazało się, że świadczenia zostały wstrzymane.

- Wojewoda zabrał wszystko. Spotkałam się z tym, że wstrzymują wypłacanie rodzinnego, czy 500 plus rodzinom, gdzie drugi z rodziców przebywa za granicą, ale pierwsze słyszę, żeby zatrzymali zasiłek - alarmuje pani Anna.

Wszystko dlatego, że o pieniądze na dziecko upomniał się ojciec dziewczynki, który już od kilku lat w ogóle się nią nie interesował, nie płacił alimentów oraz miał zabrane prawa rodzicielskie.

- Wszelkie dokumenty wypisuję, tłumaczę, zawożę, wysyłam. Próbowałam tłumaczyć sobie na wszelkie sposoby, może pan wojewoda nie czyta tego, co podpisuje? - pyta pani Anna.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Sony zaprezentowało interfejs dla graczy w PS5. Innowacje widać gołym okiem
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybkoPojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybkoCzytaj dalej

Całe szczęście dzięki interwencji Polsat News sprawa przyśpieszyła. W przeciwnym wypadku nie wiadomo, kiedy pani Anna otrzymałaby pieniądze, które są jej niezbędne do tego, aby wyżywić i leczyć córkę.

Sprawdza, czy grozi nam ciężki przebieg COVID-19. Nowa metoda może być rewolucją w walce z epidemiąSprawdza, czy grozi nam ciężki przebieg COVID-19. Nowa metoda może być rewolucją w walce z epidemiąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważające sceny w Zakopanem. Służby musiały szybko reagować. Mieszkańcy i turyści mogli bać się o swoje życie
  2. A jednak, rząd w końcu dopiął swego. Nowy podatek coraz bliżej, Polacy mają się czego obawiać
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Robisz wszystko według przepisu, a ciasto ciągle pęka? Ania Starmach wyjaśnia jaki błąd masowo popełniają Polacy

Następny artykuł