Na całym świecie nie było jeszcze podobnego przypadku. Nie żyje pies zarażony koronawirusem, jego ostatnie chwile były przerażające

pies zarażony koronawirusem
Twitter
Autor Klaudia Gaicka01.08.2020

Pies rodziny ze Stanów Zjednoczonych zmarł w wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Przez długi czas lekarze nie wierzyli rodzinie, że pies ma objawy zakażenia. Tymczasem okazało się, że również drugi pies z domu był zakażony.

Pies jest jednym z najczęściej występujących, o ile nie najczęściej występującym, zwierzęciem domowym. Nic w tym dziwnego, jego inteligencja i wierny charakter sprawiają, że nie sposób go nie pokochać. Do tego długie spacery każdego dnia, dzięki którym wzmacniamy więź nie tylko ze zwierzęciem, ale i z naturą.

Jest ważne oświadczenie rządu. Wkrótce mogą wrócić dwa obostrzenia, duża część Polaków będzie niezadowolonaJest ważne oświadczenie rządu. Wkrótce mogą wrócić dwa obostrzenia, duża część Polaków będzie niezadowolonaCzytaj dalej

Pies zaraził się koronawirusem i zmarł

Śmierć Buddiego była dla jego właścicieli ogromnym ciosem. W momencie, kiedy wydawało się, że piesek jest na prostej drodze do pełni zdrowia, jego stan drastycznie się pogorszył. ‘

Jak podaje portal Popularne.pl, Allison i Robert Mahoney wraz z ich 13-letnią córką Julianną ze Staten Island w stanie Nowy Jork mieli psa o imieniu Buddy od 7 lat. Byli z nim bardzo związani i nie sądzili, że koronawirus, który w Stanach Zjednoczonych zbiera krwawe żniwo, może zaatakować również ich czworonoga.

Buddy był owczarkiem niemieckim i zarazem pierwszym psem, który zaraził się koronawirusem. A przynajmniej takim, u którego to zakażenie udało się potwierdzić. Allison i Robert podejrzewali u Buddiego zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 już w kwietniu.

Stan Buddiego cały czas się pogarszał, pies miał przede wszystkim problemy z oddychaniem. Test wykonano mu dopiero po 6 tygodniach, ponieważ eksperci nigdy wcześniej nie mieli styczności z psem, który byłby chory na COVID-19.

- Wyglądało na to, jakby wychodziły z niego wnętrzności. Wiedzieliśmy, że nic nie można dla niego zrobić. Ale miał wolę życia. Nie chciał odejść. - wspomina Allison Mahoney.

Wynik był pozytywny, wszyscy byli w szoku. Pies najprawdopodobniej zaraził się od Roberta, który wcześniej przeszedł zakażenie SARS-CoV-2. Zbadano również inne psy z domu, wynik jednego z nich wskazywał na przebytą infekcję COVID-19.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń
2.Objawy zbliżającego się udaru. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
3. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz

Po kilku dniach znów zbadano Buddiego. Wynik był negatywny, pies wykształcił przeciwciała, jednak jego stan wciąż był fatalny. Właściciele psa cały czas szukali sposobu na ratunek dla niego. 11 lipca Allison znalazła Buddy’ego w kuchni w przerażającym stanie. Zwierzę wymiotowało zakrzepłą krwią.

- Wyglądało to, jakby wychodziły jego wnętrzności. […] Z jego nosa i pyska. - wspomina.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń
2.Objawy zbliżającego się udaru. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
3. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz

Allison i Robert Mahoney zdecydowali skrócić cierpienie ukochanego zwierzaka i oddali go do uśpienia.

Weterynarz stwierdził, że Buddy ma chłoniaka. Koronawirus mógł doprowadzić do zaostrzenie przebiegu choroby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł