Posiadanie psa dosłownie wydłuża nam życie. Zwierzak ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka

Pies: wspaniale wpływa na zdrowie człowieka
pixabay_Lepale
Autor Damian Witoń04.07.2020

Pies jest uznawany przez wielu ludzi za pełnoprawnego członka ich rodziny. Trudno się temu dziwić, gdyż to wyjątkowo przyjacielskie i wierne zwierzę. Okazuje się jednak, że ma również wspaniały wpływ na zdrowie człowieka, czemu dowodzą badania opublikowane na łamach Medical News Today.

Pies według popularnego przysłowia jest najlepszym przyjacielem człowieka. Trudno z tym polemizować, zwłaszcza gdy spojrzy się na analizy naukowców, którzy zbadali wpływ posiadania pupila na nasze zdrowie. Korzyści, jakie może przynieść nam pies, są nie do przecenienia.

Objawy wylewu krwi do mózgu. Pod żadnym pozorem nie należy ich lekceważyćObjawy wylewu krwi do mózgu. Pod żadnym pozorem nie należy ich lekceważyćCzytaj dalej

Pies wspaniale wpływa na zdrowie człowieka. Korzyści wynikające z jego posiadania robią wrażenie

Badania opublikowane na łamach Medical News Today ukazały wspaniały wpływ psa na organizm człowieka. Dzięki naszym pupilom możemy zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci nawet o jedną trzecią. Na tak niesamowity rezultat wpływa co najmniej kilka czynników.

Przede wszystkim posiadanie psa odbija się pozytywnie na stanie serca człowieka. Właściciele czworonogów są średnio o 36 procent mniej zagrożeni zgonem z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Naukowcy podejrzewają, że jest to związane z wyższym poziomem aktywności fizycznej, do której psy zmuszają swoich posiadaczy. Nie bez znaczenia jest również ich towarzystwo, które przyczynia się do poprawy nastroju i redukuje szkodliwy stres.

Badaniem wpływu posiadania psa na zdrowie człowieka zajęła się Mwenya Mubanga z Wydziału Nauk Medycznych i Laboratorium Nauki dla Życia na Uniwersytecie w Uppsali. Jak podaje portal fakt.pl, badaczka zebrała dane dotyczące związku zdrowia i śmiertelności z posiadaniem psów od niemal 3,5 miliona Szwedów. Tak wielka liczba badanych jest wiarygodnym źródłem do wyciągania daleko idących wniosków.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy chorób serca, które widać gołym okiem. Warto zwrócić na nie uwagę

2. Warszawa poszukuje 2 tys. osób. Oferuje nawet 500 złotych za dzień pracy

Warto zaznaczyć jeszcze, że szczególnie silny efekt posiadania psa odnotowano u osób samotnych. Pupil w dużym stopniu redukuje lęk związany z brakiem bliskich osób w otoczeniu. Pies zmniejsza również rozwój ryzyko wykształcenia się zaburzeń lękowych u dzieci. Warto zatem zadbać, aby towarzyszył im w dorastaniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakująca decyzja popularnego kebaba. Nie masz maseczki? Nie będziesz obsłużony
  2. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. "Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic"
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Wybaczyła mu rzekomą zdradę? Reprezentant Polski i piękna modelka znów są razem

Następny artykuł