Pies: utrata czworonoga to dla właściciela potworna tragedia
fot. flickr.com/ Artur Staszewski
Autor Karol Zaborowski - 8 Grudnia 2019

Śmierć pupila może bardziej boleć niż odejśćie bliskiej osoby. Właściciele tłumaczą dlaczego

Pies nazywany jest najlepszym przyjacielem człowieka, a niemalże każdy właściciel czworonoga podpisze się pod tym stwierdzeniem obiema rękami. Dla wielu z nich śmierć ukochanego czworonoga może być gorsza niż odejście bliskiej osoby.

Pies jest wspaniałym towarzyszem w codziennym życiu i może wręcz pełnić funkcję pomocy terapeutycznej. Wiele osób, które mają problem z otworzeniem się na kontakt z innymi ludźmi, nie przejawiają takich problemów w kontaktach z psami. Oczywiście pies to też ogromna odpowiedzialność, bo w końcu decydując się na kupno szczeniaka z hodowli lub adopcję ze schroniska stajemy się odpowiedzialni za jego stan i naszym obowiązkiem jest mu zapewnić jak najlepsze warunki.

Jednak pełna miska karmy, woda i wygodne legowisko to nie wszystko, ponieważ pies potrzebuje też miłości, którą odwzajemni nam ze zdwojoną siłą. Dlatego też wielu właścicieli psów, bardzo ciężko znoszą odejście swojego czworonożnego przyjaciela. U niektórych wręcz jest to gorsze doświadczenie niż utrata bliskiej osoby.

Poród jak z sennego koszmaru. Prawda o polskich porodówkachPoród jak z sennego koszmaru. Prawda o polskich porodówkachCzytaj dalej

Pies kocha bezwarunkowo

Więź pomiędzy psem i jego właścicielem jest niezwykle silna i przede wszystkim szczera. Pies kocha nas niezależnie od tego, jak wyglądamy, czy zachowujemy się w danym momencie. Zwierzak jest zdolny nam również wybaczyć błędy, czy nawet agresję wobec niego, byle tylko mógł być przy nas.

To właśnie ta bezwarunkowa miłość psa sprawia, że ich właściciele niezwykle ciężko znoszą śmierć swoich pupili. Dodatkowo w przypadku odejścia bliskiej nam osoby, nasz smutek i żałoba dla wielu osób jest uzasadniona i w takim momencie możemy liczyć na duże wsparcie ze strony naszych przyjaciół, czy członków rodziny.

Niestety w przypadku śmierci ukochanego zwierzaka, ludzie często nie wykazują już takiej wyrozumiałości, przez co jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, właściciele czworonogów muszą się z tą stratą borykać sami. Nierzadko słyszą zdania pokroju “przecież to tylko pies” lub “weź się w końcu w garść”.

- Straciłem kompana, który kochał mnie za to, że byłem, a nie przez to, jaki byłem. Człowiek tak nie potrafi - stwierdził jeden z internautów.

W takiej chwili często zapominamy, że przecież dla osoby, która straciła psa, jest to potworna tragedia, bo przecież właśnie odszedł jej przyjaciel. Dlatego też powinniśmy wykazywać się większą empatią i zrozumieniem, a nie pozostawiać taką osobę samą i wręcz wymuszać na niej, aby przeszła do normalnego funkcjonowania z dnia na dzień.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cichy zabójca, który jest bardziej szkodliwy niż otyłość. Dotyka zarówno młodszych, jak i starszych
  2. Oszustka przez lata miała podpisaną umowę z NFZ. Teraz musi oddać 100 tysięcy złotych
  3. Produkty zawierające najwięcej chemii. Lepiej uważać podczas zakupów
  4. Czarny bez na grypę i przeziębienie. Co o babcinym sposobie mówią badania naukowe?

Następny artykuł