pies_dieta
Autor Damian Witoń - 9 Lutego 2020

Produkty, których nie może jeść pies. Niektóre z nich są dla niego śmiertelnie trujące

Pies może być wspaniałym towarzyszem człowieka. Jego posiadanie wymaga jednak odpowiedniej wiedzy, na przykład dotyczącej odpowiedniego żywienia. Nie wszystko bowiem co jest dobre dla człowieka, korzystnie wpłynie na zdrowie czworonoga.

Pies jest według wielu najlepszym przyjacielem człowieka. Trudno się dziwić tej opinii, ponieważ czworonożny kompan potrafi obdarzyć nas bezwarunkową miłością, bronić nas w razie potrzeby, zabawiać, gdy będziemy smutni i nigdy nie opuści nas z własnej woli. W trosce o jego dobro należy wiedzieć, że są produkty, których nie powinien jeść pod żadnym pozorem, chociaż niektórym wydaje się, że psiaki mogą spożywać absolutnie wszystko.

Badania, które warto robić przynajmniej raz w roku. Dzięki nim można wiele się dowiedzieć o swoim zdrowiuBadania, które warto robić przynajmniej raz w roku. Dzięki nim można wiele się dowiedzieć o swoim zdrowiuCzytaj dalej

Pies nie może jeść wszystkiego. Niektóre pozycje w menu będą dla niego bardzo szkodliwe

Nasz czworonożny przyjaciel daje nam mnóstwo dobra, nie oczekując przy tym wiele w zamian. Wystarczy miska strawy i odrobina uwagi. Trzeba jednak wiedzieć, że nie wszystko, co jest jadalne dla nas, może wylądować w psim menu. Istnieje wiele produktów, które mogą być niebezpieczne dla naszych kompanów. Warto je znać.

Chociaż jedzenie czekolady jest dla większości ludzi prawdziwą rozkoszą, psy nie powinny jej spożywać. Zawiera ona bowiem kofeinę, teobrominę i teofolinę, czyli substancje, które są dla nich trujące. Dostanie się powyższych składników do układu pokarmowego czworonoga, może spowodować wymioty, biegunkę, a w skrajnych przypadkach uszkodzić serce i system nerwowy.

Złym pomysłem jest także karmienie psów awokado. Owoc jest bogaty w persin, który stanowi dla nich śmiertelne niebezpieczeństwo, tak samo, jak zresztą i winogrona. Spożycie świeżych owoców lub rodzynek może uszkodzić zwierzakom nerki i wątrobę. W psim menu nie powinna gościć także cebula, która może być winna niedokrwistości, a także czosnek.

Chociaż psy uwielbiają gryźć kości, które są często przedstawiane jako ich atrybut w wielu kreskówkach dla dzieci, to jednak nie wszystkie z nich są dla nich zdrowie. Kategorycznie nie powinno się dawać psom kości gotowanych, ponieważ powodują problemy z trawieniem oraz łatwo pękają, co może stworzyć ryzyko przebicia jelita. Należy również uważać, aby nasi przyjaciele nie zjedli orzechów makadamia, których spożycie okupione może zostać zaburzeniami motoryki, a także uszkodzeniem układu pokarmowego i nerwowego.

Ostatnie pozycje na liście produktów zakazanych mogą wydawać się trochę absurdalne, ponieważ podawanie ich psom w większości umysłów ludzi jest nie do przyjęcia, jednak niestety zdarzają się takie przypadki. Trzeba zatem zaznaczyć, że czworonożni przyjaciele nie są odpowiedni do towarzyszenia nam przy piciu alkoholu. Jak podaje portal psy.pl, nawet stosunkowo niewielka jego ilość może doprowadzić do ich śmierci. Nie należy również wsypywać do psiej miski kociej karmy, gdyż jak sama jej nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla innych zwierzaków. Zbyt wysoka ilość białka i tłuszczu, która się w niej znajduje, może skończyć się chorobą nerek naszego przyjaciela.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Norbiego ma już 21 lat. Jest prawdziwą pięknością, chce iść w ślady taty
  2. Elżbieta Jaworowicz ma sporo za uszami. Sprawą zajęła się Rada Etyki Mediów
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Myślisz, że nie jesz przeterminowanego i nadgniłego mięsa? Ujawniamy sposoby sklepów na "odświeżanie" jedzenia, porażające

Następny artykuł