Pies bity przez właściciela
unsplash/ Pavel Anoshin
Autor - 17 Maja 2020

Meżczyzna znęcał się nad swoim psem. Policji tłumaczył, że chciał mu ulżyć w cierpieniu

Pies, który mieszkał wraz ze swoim 41-letnim właścicielem, został przez niego zabity. Mężczyzna tłumaczy, że chciał mu jedynie ulżyć w cierpieniach. 41-latkowi za okrutne potraktowanie zwierzęcia grozi do 5 lat więzienia.

Pies powinien być traktowany z troską i cierpliwością. Są to bowiem najlepsze narzędzia do współistnienia ze zwierzętami domowymi. Szczególnie gdy zwierzę jest chore, należy zadbać o jego zdrowie i w przypadku problemów, poszukać pomocy u weterynarza.

Pewien 41-latek postanowił jednak inaczej potraktować psa, który jego zdaniem chorował od dłuższego czasu. Zamiast zabrać zwierzę do specjalisty i zawalczyć o jego zdrowie, mężczyzna postanowił odebrać mu życie za pomocą młotka. Teraz grozi mu więzienie.

Media obiegło sensacyjne zdjęcie. Kate Middleton spodziewa się kolejnego dziecka?Media obiegło sensacyjne zdjęcie. Kate Middleton spodziewa się kolejnego dziecka?Czytaj dalej

Pies skazany na prawdziwe męki

Policja zatrzymała mężczyznę, który okrutnie potraktował swoje zwierzę. Sprawca przyznał się, że zabił swojego psa młotkiem. Jak podaje portal popularne.pl, do zdarzenia doszło w gminie Marciszów na Dolnym Śląsku.

W środę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze otrzymał informację o uśmierceniu 2-letniego dobermana przez jego 41-letniego właściciela. Na miejscu pojawił się patrol policji i obrońców praw zwierząt. Mężczyzna twierdzi, że chciał jedynie ulżyć w cierpieniach swojemu choremu psu.

Policjanci potwierdzili, że 41-letni mężczyzna znajdując się na swojej posesji, pozbawił swoje zwierzę życia. Zrobił to, kilkakrotnie uderzając w głowę psa młotkiem. Mężczyzna zapewnia, że zwierzę od jakiegoś czasu chorowało. 41-latek twierdzi, że uśmiercając je, chciał mu jedynie ulżyć w cierpieniach.

Po zbadaniu alkomatem okazało się, że właściciel psa był pod wpływem używek. U 41-letniego mężczyzny wykryto bowiem ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto właściciel psa przyznał, że wcześniej podawał psu jakieś środki.

Dzisiaj grzeje: 1.Objawy niedoboru witaminy E. Jej brak odbija się na całym organizmie

2. Zrobiła synkowi zwykłe zdjęcie, flesz ujawnił niepokojący szczegół. Natychmiast poszli do lekarza, diagnoza była druzgocząca

Jak poinformował Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, podejrzany prawdopodobnie podawał psu trutkę na szczury. Czworonoga wykopano z ziemi i przewieziono do zakładu weterynarii sądowej we Wrocławiu. Na miejscu zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, obejmująca m.in. badanie toksykologiczne.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Po wytrzeźwieniu przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wobec 41-letniego właściciela psa sąd zastosował tymczasowy areszt na 2 miesiące. Za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed pójściem spać nałóż miód na liść kapusty. Spodziewaj się ogromnego efektu
  2. Dagmara Kaźmierska przekazała radosną nowinę. Razem z Jackiem dawno nie byli tak szczęśliwi
  3. Normy przekroczone ponad 40 razy. Rakotwórcza substancja w kaszach jaglanych
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Nawet 150 zł więcej do emerytury, jest nowy sposób. Nie spiesz się, a twoje świadczenie będzie wyraźnie wyższe

Następny artykuł