Ratownik medyczny zaatakowany przez psa. Pilny apel do właścicieli czworonogów

pies pogryzł ratownika medycznego
pixabay_skeeze
Autor 21.02.2020

Pies pozytywnie wpływa na nastrój i daje poczucie bezpieczeństwa. Właściciele czworonogów często opiekują się nimi, od kiedy były szczeniakami. Nic zatem dziwnego, że wiele osób ufa swoim psom bezgranicznie, przez co naraża ratowników medycznych na niebezpieczne sytuacje.

Pies uważany jest przez wielu właścicieli czworonogów za zupełnie niegroźne i potulne zwierzę. Często jednak zdarza się, że nasze pupile postrzegają obcą osobę jako zagrożenie.

Psy jako zwierzęta stadne przyzwyczajone są do walki o swoją pozycję. Walka taka w środowisku naturalnym może być toczona zarówno jako walka bezpośrednia, jak i poprzez okazywanie zachowań agresywnych, czyli warczenie, szczekanie itp. Zachowania te często skierowane są ku jednej osobie, którą pies postrzega jako wroga. Sytuacja taka miała miejsce w Ciechanowie, podczas interwencji ratowników medycznych.

Dodana do herbaty zamienia ją w skuteczną broń przeciw przeziębieniu. Właściwości przyprawy, która gości w kuchniach wielu z nasDodana do herbaty zamienia ją w skuteczną broń przeciw przeziębieniu. Właściwości przyprawy, która gości w kuchniach wielu z nasCzytaj dalej

Pies pogryzł ratownika medycznego. Właściciel był pewien, że zwierzę jest niegroźne

Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, ratownik medyczny z Ciechanowa został pogryziony przez psa. Zawadził tylko przedramię, jednak rana po pogryzieniu boleśnie się goi. Jednym z najważniejszych zadań przed przyjazdem karetki pogotowia jest zamknięcie psa. Zwierzę, niezależnie od rasy i usposobienia nie powinno w tym czasie plątać się pod nogami. Niestety nie wszyscy stosują się do tej zasady.

Patrząc na komentarze pod wpisem opublikowanym na facebookowym profilu Ratownictwo medyczne - łączy nas wspólna pasja o pogryzionym ratowniku medycznym z ciechanowskiego szpitala, możemy dowiedzieć się, z czym na co dzień mają do czynienia ratownicy medyczni. "Ale on nie gryzie", "Muchy by nie skrzywdził", "Co on tak sam będzie siedział" to jedne z wielu komentarzy, które są obecne w czasie interwencji.
- Pogryzienia zdarzają się rzadko, ale praktycznie co drugi wyjazd usilnie prosimy ludzi, by zamknęli psy, a oni traktują nas jak tchórzy. Nie zdają sobie sprawy ile zapachów mamy na sobie, a nasza odblaskowa odzież wieczorem w nocy może psy prowokować - podkreślał poszkodowany ratownik w rozmowie z dziennikarzami lokalnego portalu ciechtivi.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Objaw świadczący o problemach z tarczycą. Żeby go dostrzec, wystarczy spojrzeć w lustro

2. Wyciekły powalające zdjęcia, Marta Kaczyńska już się nie wymiga. Widok odbiera mowę

Ratownicy medyczni zgodnie przyznają, że kłótnie o zamknięcie psa to ich codzienność. Tymczasem pies, nawet najłagodniejszy, w nerwowej atmosferze może zareagować agresją. Warto również pamiętać o tym, że zamknięcie psa przed przyjazdem karetki pogotowia chroni nie tylko ratownika, ale i samo zwierzę przed niepotrzebnym stresem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce
  2. Córka Beaty Ścibakówny i Jana Englerta usłyszała diagnozę od lekarzy. 19-latka: „Wykryto u mnie guzki”
  3. GIS ostrzega przed poradami Jerzego Zięby. "Jest to działanie szczególnie groźne i niebezpieczne"
  4. Nie jesz mięsa, ale potrzebujesz białka? Lista produktów polecanych dla Ciebie
  5. Nikt nie chciał go zatrudnić przez autyzm. Teraz sam pomaga innym
  6. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

Następny artykuł