plamy wątrobowe: ocet jabłkowy
unsplash.com/ Cristian Newman
Autor Klaudia Gaicka - 10 Września 2020

Możesz pozbyć się plam wątrobowych w domowym zaciszu. Popularny produkt ma zbawiennie działanie

Plamy wątrobowe najczęściej dotyczą ludzi po 40 roku życia, jednak mogą występować również u młodszych osób. Regularne stosowanie roztworu octu jabłkowego może pomóc się ich pozbyć. Eksperci radzą, w jaki sposób go przygotować i używać oraz tłumaczą, jakich efektów możemy się spodziewać.

Plamy wątrobowe to nic innego jak przebarwienia skóry od słońca. Niezwykłe jest w nich to, że powstają ze sporym opóźnieniem, czyli mogą pojawić się nawet po kilkunastu latach od momentu, kiedy zbyt długo byliśmy wystawieni na promieniowanie słoneczne.

Plamy mogą wystąpić u pacjentów w młodszym wieku, jeżeli w dzieciństwie byli oni narażeni na sporą dawkę promieniowania UVA i UVB. Jednak najczęściej możemy zaobserwować je na skórze pacjentów dopiero po 40. roku życia. Do powstania plam wątrobowych może się przyczynić również przyjmowanie niektórych leków i ziół. Nie tylko niektóre antybiotyki, ale i zioła m.in. o działaniu moczopędnych, mogą wywołać tzw. plamy starcze.

Odkryto nowe powikłania po koronawirusie. Naukowcy ostrzegająOdkryto nowe powikłania po koronawirusie. Naukowcy ostrzegająCzytaj dalej

Plamy wątrobowe mogą zniknąć, jeżeli użyjemy roztworu octu

Najczęściej plamy pojawiają się na twarzy, rękach (i ramionach), dekolcie i plecach. Zdarza się jednak, że zmiany dotyczą również nóg lub innych części ciała. U osób młodych najczęściej są niewielkich rozmiarów (wyglądają jak piegi), jednak wraz z wiekiem pojawia się ryzyko wystąpienia większych zmian.

Jak podaje portal Radioklinika.pl, jednym z ciekawych pomysł na pozbycie się plam na skórze jest zastosowanie octu jabłkowego. Eksperci radzą, aby stosować go regularnie, dzięki temu będziemy mogli odczuć, jaki świetny ma wpływ na skórę. Działa pobudzając krążenie i nie tylko, również dobrze nawilża i wyrównuje koloryt cery.

Ocet jabłkowy hamuje melanogenezę i zapobiega powstawaniu przebarwień na skórze. Kwas owocowy zawarty w occie rozjaśnia przebarwienia, redukuje nierówności i pomaga w pozbyciu się blizn. Dzięki obecności kwasu alfa hydroksylowego mikstura pomaga pozbyć się martwego naskórka i sprzyja powstawaniu nowej, zdrowej skóry.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Ważne zmiany w rentach i emeryturach. Uważaj na jedną kwotę, inaczej świadczenia mogą być zmniejszone lub zawieszone

Pamiętajmy, by nie stosować octu jabłkowego bezpośrednio na skórę. Najlepiej sprawdzi się jego roztwór. Aby takowy przygotować, zmieszaj go z przegotowaną, chłodną wodą w proporcji 1:3. Eksperci zalecają przemywanie nasączonym wacikiem twarzy dwa razy dziennie. W ten sposób możemy spróbować pozbyć się plam, pamiętajmy jednak, aby zwracać uwagę na to, jak nasza skóra reaguje na tę mieszankę, ponieważ każdy z nas jest inny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje uwielbiana pisarka. Do tragedii doszło na oczach maleńkiego synka
  2. Polski rząd nagle wydał "pomarańczową listę". Jest długa
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Najlepsza na niepogodę surówka jesienna. Nic nie dodaje więcej sił witalnych, prawdziwa pychota

Następny artykuł