płuca: mikstura odkrztuśna
fot. https://pixabay.com/ oracast
Autor Klaudia Gaicka - 6 Lipca 2020

Domowa mikstura wspaniale oczyszcza płuca. Jej przygotowanie jest banalnie proste, składniki znajdziesz w kuchni

Płuca palaczy i byłych palaczy są wyjątkowo obciążane. Łatwa do wykonania mikstura pomoże ci je oczyścić z zalegającej wydzieliny. Wszystkie niezbędne składniki znajdziesz w swojej kuchni. Warto ją wypróbować, szczególnie jeżeli męczy cię wydzielina, której nie możesz wykrztusić.

Płuca umiejscowione są w naszej klatce piersiowej i są jedną z ważniejszych części układu oddechowego. Jednym z ich podstawowych zadań jest wchłanianie tlenu z powietrza oraz wypuszczanie na zewnątrz dwutlenku węgla z krwi. Dodatkowo płuca bronią nasz organizm przed atakiem szkodliwych substancji, które znajdują się powietrzu. Najbardziej rozpowszechnione substancje to między innymi dym papierosowy, zanieczyszczenia oraz różnego rodzaju drobnoustroje.

Do tych ostatnich należy również koronawirus SARS-CoV-2. Patrząc na ilość ofiar śmiertelnych tego patogenu, widzimy, że zdecydowanie warto dbać o stan naszych płuc, dzięki któremu organizmowi łatwiej się bronić. Na niekorzystne działanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń narażeni są szczególnie palacze. Ich płuca są każdego dnia obciążane ogromną ilością toksyn, które wpływają negatywnie na cały organizm. Niestety często jeszcze kilka lat po rzuceniu nałogu, zmiany w funkcjonowaniu płuc są dostrzegalne. Osobnym problemem jest jeszcze nowotwór płuc, który dotyka najczęściej właśnie palaczy i byłych palaczy.

Objawy niedoboru potasu w organizmie. Lepiej ich nie bagatelizować, gdyż jest niezwykle ważny dla zdrowiaObjawy niedoboru potasu w organizmie. Lepiej ich nie bagatelizować, gdyż jest niezwykle ważny dla zdrowiaCzytaj dalej

Płuca mogą się łatwiej oczyścić dzięki prostej miksturze. Wszystkie składniki znajdziesz w swojej kuchni

Tytułowa mikstura jest dedykowana przede wszystkim dla tych ostatnich. Przepis na jej przyrządzenie pochodzi z serwisu Parenting.pl. Eksperci polecają, aby pić napój składający się ze szklanki wody, łyżeczki kurkumy i połowy łyżeczki soli. Najlepiej spożywać go trzy razy dziennie, po posiłkach głównych. Mikstura sprzyja wydzielaniu wydzieliny, która wciąż zalega w płucach byłych palaczy. Rozrzedzony śluz powinien dać się dużo łatwiej odkrztusić niż zwykle.

Należy jednak pamiętać, że palenie papierosów ma bardzo negatywny i trwały wpływ na zdrowie i stan płuc. Jeżeli przy odkrztuszaniu zauważymy, że w wydzielinie widoczna jest krew, pilnie skontaktujmy się z lekarzem. Tego typu symptomy mogą świadczyć o śmiertelnej chorobie, jaką jest nowotwór płuc.

Dzisiaj grzeje: 1. Zatrważające doniesienia brytyjskich mediów. USA wykupiło cały zapas leku na koronawirusa?

2. Znaczne zmiany w doręczaniu listów. Pandemiczny przepis okazał się absurdalny

Choć medycyna cały czas idzie do przodu, najlepszym sposobem na uniknięcie trwałej utraty zdrowia lub życia z powodu nowotworu płuc, jest rezygnacja z palenia.Nowotwory coraz częściej spotyka się u ludzi młodych, a ich objawy mogą być początkowo bardzo nieoczywiste.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory 2020. Wstrząsające nagranie obiegło całą Polskę. Na jaw wychodzą nowe fakty
  2. Ujawniamy kulisy polowania na warszawskich kierowców autobusów: "Potraktowali mnie jak przestępce". Policja nie cofnie się przed niczym;
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Polskie media podały najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje Krzysztof Cukier, Zakopane pogrążone w żałobie

Następny artykuł