Pogoda: pilna ewakuacja w Japonii
pixabay.com/Ramsesko
Autor Barbara Bujar - 6 Września 2020

Pilna ewakuacja 200 tysięcy osób. Doniesienia z zagranicy o niszczycielskim żywiole

Pogoda w Japonii stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo. Władze nie miały wyjścia i podjęły decyzję o ewakuacji ponad 200 tysięcy osób. Mieszkańcy zagrożonych terenów w trybie natychmiastowym musieli opuścić swoje domy i przenieść się do tymczasowych schronień. Sytuacja jest przerażająca, a żywioł bezlitosny.

Pogoda płata nam figle, a jej zmienność często prowadzi do niebezpiecznych konsekwencji. Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie synoptycy na bieżąco monitorują jej stan i w razie potrzeby podejmują odpowiednie kroki. W Japonii taka decyzja musiała zostać podjęta natychmiast. Prognozowany tajfun, który już niebawem pojawi się nad azjatyckim krajem, może przynieść gwałtowne sztormy, porywisty wiatr i powodzie, które zagrożą nie tylko zdrowiu, ale także życiu mieszkańców. Aby uniknąć tak przerażających skutków, ponad 200 tysięcy obywateli zostało ewakuowanych.

Niepokojące słowa papieża Franciszka. Ostrzega przed jeszcze gorszą plagą niż koronawirusNiepokojące słowa papieża Franciszka. Ostrzega przed jeszcze gorszą plagą niż koronawirusCzytaj dalej

Przerażająca pogoda w Japonii. Ponad 200 tysięcy osób opuściło swoje domy

Jak donosi Pikio, decyzja o ewakuacji tak licznej grupy Japończyków została podjęta w związku ze zbliżającym się tajfunem Haishen. Kilka dni wcześniej tereny kraju zostały zaatakowane przez tajfun Maysak. W skutek żywiołu na Morzu Wschodniochińskim zaginęli marynarze frachtowca przewożącego zwierzęta hodowlane. Jednostka miała zatonąć w środę, a straż przybrzeżna od razu rozpoczęła poszukiwania załogi. Teraz musiała je przerwać.

Tajfun Haishen z dnia na dzień ma przybierać na sile. Według synoptyków jest on jednym z najsilniejszych zjawisk pogodowych, które od lat obserwowane były w Japonii. W związku z tym prognozuje się tam gwałtowne sztormy, wysokie fale wzdłuż wybrzeża, powodzie i wiatr przekraczający prędkość 160 km/h. Do poniedziałkowego poranka tajfun Haishen ma dotrzeć także do Korei Południowej, gdzie ogłoszono ostrzeżenie najwyższego stopnia. W Japonii zdecydowano się na ewakuację mieszkańców.

Nakaz opuszczenia domów dotyczył mieszkańców regionu Kiusiu na południu kraju. Jak się okazuje, liczba ewakuowanych znacznie przekracza 200 tysięcy. Z najnowszych danych wynika, że grupa liczy około 8 milionów osób. Wszyscy przeniesieni zostali do tymczasowych schronień w szkołach i domach kultury. Ze względu na trwającą nadal epidemię koronawirusa część z nich zrezygnowała jednak z takiej propozycji i wynajęła pokoje w hotelach, aby uniknąć uczestnictwa w zgromadzeniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna German nie chciała się leczyć, mimo błagań lekarzy i bliskich. Zabiła ją niebezpieczna choroba, której objawy powinien znać każdy
2. Patologia polskiego rynku pracy. Ukrywają zakażenia, by nie stracić pieniędzy

Oprócz opuszczenia domów w Japonii w zachodniej Japonii zostały także zamknięte szkoły, sklepy spożywcze, przedsiębiorstwa i fabryki. Odwołano również setki lotów lotniczych i połączeń kolejowych. Sytuacja jest bardzo poważna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz jeszcze 10-groszówkę z PRL-u? Za monetę płacą majątek
  2. Trąba powietrzna na Mazurach. Wszystko latało. Ludzie stracili cały dorobek życia
  3. Wyjątkowa wyprawa na Rysy. Mężczyzna z porażeniem mózgowym zdobył najwyższy szczyt Polski, wszystko dzięki pomocy wspaniałych ludzi
  4. Wielka zapowiedź Ministra Zdrowia. Przedstawił nową strategię walki z koronawirusem na jesień
  5. WHO przerwało milczenie. Wyznali prawdę na temat ilości ofiar koronawirusa
  6. Przenigdy nie wkładaj 3 rzeczy do zmywarki. Skutki mogą być koszmarne

Następny artykuł