ostrzeżenie IMGW
fot. https://unsplash.com/ chuttersnap
Autor Natalia Niewczas - 7 Sierpnia 2020

Pilne ostrzeżenie IMGW. Zacznie się już dziś, lepiej na siebie uważać

Pogoda latem to coś, co dzieli ludzi na wyraźne dwie grupy. Podczas gdy jedni z ochotą korzystają z wysokiej temperatury, opalając się i zażywając wodnych kąpieli, drudzy barykadują się przed słońcem w zaciszu własnego domu i próbują doczekać wieczornego ochłodzenia z wiatrakiem nieustannie pracującym w kącie pokoju. Niezależnie od naszego nastawienia, upały idą z wakacjami w parze. Na ich nadejście powinniśmy być odpowiednio przygotowani.

Pogoda potrafi poprawiać i psuć humor. W pogodny dzień jesteśmy pełni energii, a w chłodny, gdy na parapecie zbierają się płatki śniegu, marzymy o chwili spokoju w fotelu z kubkiem parującego napoju w dłoni. Tym razem trudno przewidzieć, jak zapowiadane na najbliższy weekend warunki atmosferyczne wpłyną na nasze samopoczucie. Jedno pozostaje jednak pewne - będzie parno, duszno i gorąco.

W Polsce padł kolejny rekord zakażeń. Ekspert ostrzega przed tragedią, która może nadejśćW Polsce padł kolejny rekord zakażeń. Ekspert ostrzega przed tragedią, która może nadejśćCzytaj dalej


Pogoda nie daje Polakom odetchnąć


W ostatnim czasie nie brakowało w naszym kraju nagłych zmian pogody. Po czasie intensywnych, gwałtownych burz, przyszło nam zmierzyć się z lekkim ochłodzeniem, by wreszcie znów powrócić do wakacyjnej, upalnej tradycji. Zdaniem synoptyków sierpień zapamiętamy jako wyjątkowo gorący miesiąc.


W piątek 7 sierpnia w Polsce na nowo zapanuje gorąca, prawdziwie wakacyjna atmosfera. Powodem będą zapowiadane przez synoptyków upały, które mogą utrzymać się aż przez 4 kolejne dni. Warto szczególnie zatroszczyć się w tym czasie o swoje zdrowie.


Jak podaje portal se.pl, w ciągu najbliższych kilku dni za dnia temperatura będzie wahała się w różnych regionach Polski od 30°C do 32°C. W nocy termometry wskażą minimalnie od 18°C do 20°C.


Nadejście upałów to nie tylko czas na zakup olejków do opalania. Bijący z nieba żar może zagrażać naszemu życiu i zdrowiu - potencjalne niebezpieczeństwo potwierdza ostrzeżenie drugiego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pomarańczowy alert dotyczy województwa lubuskiego, wielkopolskiego, opolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego. Wydane przez IMGW ostrzeżenie obowiązuje od piątku 7 sierpnia do wtorku 11 sierpnia.

Dzisiaj grzeje: 1. W Polsce padł kolejny rekord zakażeń. Ekspert ostrzega przed tragedią, która może nadejść
2. Jakie emerytury dostaną największe polskie gwiazdy? Ciężko uwierzyć w takie kwoty


Chociaż teoretycznie każdy z nas o tym pamięta, w praktyce często zapominamy o zabraniu ze sobą na drogę butelki wody - podczas upałów woda powinna stanowić obowiązkowe wyposażenie każdej torebki czy plecaka. Intensywne upały stwarzają również realne zagrożenie udarów cieplnych (słonecznych). Bywają też wyjątkowo męczące dla osób starszych, dlatego warto w szczególny sposób zatroszczyć się w nadchodzący weekend o bliskich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Młoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe fakty
  2. Śmierć w "Na Wspólnej". Tragiczne okoliczności rozstania z jedną z bohaterek
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Bezdomny wszedł do restauracji i poprosił o jedzenie za 2 zł. Odpowiedź kasjera zaskoczyła wszystkich świadków

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł