Pogoda będzie dzis niebezpieczna, IMGW ogłosiło alarm pierwsezgo stopnia
unsplash.com/chuttersnap
Autor Barbara Bujar - 14 Sierpnia 2020

IMGW ogłosiło alarm pierwszego stopnia. Niebezpiecznie będzie dziś w kilku województwach

Pogoda w ostatnich dniach zaskakuje nas wysokimi temperaturami. Niestety, takie warunki mogą być bardzo szkodliwe. Dziś największe zagrożenie przewidywane jest w trzech województwach Polski. W trosce o zdrowie mieszkańców synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosili dla niech alert pierwszego stopnia. Zobacz, w których częściach naszego kraju może być niebezpiecznie.

Pogoda lubi nas zaskakiwać. W ostatnich dniach na terenie całego kraju znów obserwuje się słoneczne dni i wysokie temperatury. Takie warunki cieszą się dużą sympatią, szczególnie wśród urlopowiczów, którzy w pełni wykorzystują wakacyjny czas. Długotrwałe upały mogą być jednak szkodliwe, o czym systematycznie przypominają nam takie instytucje jak Ministerstwo Zdrowia, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Rodzice wyrzucili noworodka na śmietnik. Tłumaczenie ojca woła o pomstę do niebaRodzice wyrzucili noworodka na śmietnik. Tłumaczenie ojca woła o pomstę do niebaCzytaj dalej

Upalna pogoda na terenie całej Polski. Dla trzech województw ogłoszono ostrzeżenie pierwszego stopnia

Przegrzanie organizmu, do którego może dojść w upalny dzień, prowadzi do udaru cieplnego. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, przypadłość ta charakteryzuje się przede wszystkim zawrotami i bólami głowy, zaburzeniami widzenia, uczuciem gorąca, zaczerwienioną skórą oraz wymiotami. Dodatkowymi objawami mogą być także: dezorientacja, utrata przytomności, wzmożone pragnienie, szum w uszach oraz podwyższona temperatura ciała. Aby uniknąć zagrożenia, najlepiej stosować się do kilku podstawowych zasad.

Krótka instrukcja, którą sporządziło dla Polaków Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, przedstawia kilka prostych czynności, które pomogą przetrwać upały. Picie dużej ilości wody, ograniczenie przebywania w pełnym słońcu, unikanie wysiłku fizycznego, a także noszenie nakrycia głowy z pewnością zmniejszą ryzyko wystąpienia udaru cieplnego. Dodatkowo RCB przypomina, aby w czasie upałów nie zostawiać dzieci i zwierząt samych w samochodzie, nie pić alkoholu, stosować kremy z filtrem UV oraz nosić przewiewną odzież.

Do przedstawionych wyżej zasad dziś powinni stosować się w szczególności mieszkańcy trzech województw. IMGW ogłosiło dla nich alert pierwszego stopnia, który zgodnie z definicją podaną przez TVN Meteo przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one prowadzić do strat materialnych oraz zagrożenia zdrowia i życia człowieka. W czasie ostrzeżenia zaleca się ostrożność oraz systematyczne śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla trzech województw Polski. Jak informuje TVN Meteo, przed upałem powinni chronić się dziś mieszkańcy województwa lubuskiego. Tam alarmy będą ważne do godziny 21:00. Na liście IMG znalazło się także województwo dolnośląskie. Zagrożenie przewidywane jest tam w powiatach: zgorzeleckim, bolesławieckim, polkowickim, głogowskim, górowskim, trzebnickim, milickim, wrocławskim, Wrocław, średzkim, wołowskim, lubińskim, legnickim, Legnica. Ostrzeżenia będą obowiązywać do godziny 20:00.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Przełomowa decyzja Biedronki. Wpłynie na wartość naszego koszyka

Uważać powinni również przebywający w województwie opolskim, a w szczególności w powiatach: brzeskim, namysłowskim, kluczborskim, oleskim, opolskim, Opole, strzeleckim, krapkowickim, kędzierzyńsko-kozielskim. Tam alarm wygaśnie o godzinie 20:00.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poseł PiS nagle trafił do szpitala. Sytuacja jest poważna. Media przed chwilą obiegła informacja, że ma koronawirusa
  2. Emerytura Teresy Lipowskiej okazuje się naprawdę zasmucająca. Przepracowała dekady, nie może odpocząć
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Kasia Cichopek kręci swoją zgrabną nóżką. Przebojowe nagranie zamieściła na TikToku

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł