Pogoda IMGW
pacjenci.pl
Autor Klaudia Bochenek - 22 Sierpnia 2020

IMGW ogłosiło alarm drugiego stopnia. Dotyczy większości polskich województw, lepiej uważać

Pogoda w ciągu ostatnich kilku dni zmienia się bardzo dynamicznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej co chwila wydaje ostrzeżenia, dziś niestety alerty sięgną 2. stopnia. Zagrożeni mieszkańcy kilku województw, w niektórych regionach obowiązują dwa ostrzeżenia naraz.

Pogoda znów da się wszystkim we znaki - większość kraju została objęta ostrzeżeniami 2. stopnia. Chodzi nie tylko o upały, ale także o nagłe zjawiska meteorologiczne: burze z gradem mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu, a lokalne komórki mogą wyrządzić niemałe szkody.

5 mitów dotyczących chorób serca. Numer 4 jest szczególnie groźny, każdego roku zbiera śmiertelne żniwo5 mitów dotyczących chorób serca. Numer 4 jest szczególnie groźny, każdego roku zbiera śmiertelne żniwoCzytaj dalej

Meteorolodzy alarmują: pogoda zmienia się dynamicznie, wydano kolejne ostrzeżenia

Ostrzeżenia 2. stopnia dotyczące burz z gradem obowiązują do godziny 22:00 dzisiejszego dnia w następujących województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wschodzie zachodnioporskiego, zachodzie warmińsko-mazurskiego, wielkopolskim, łódzkim, zachodnich powiatach mazowieckiego, opolskim oraz śląskim. W tych regionach może spaść nawet 50 l deszczu na m kw., a porywy wiatru osiągną 100 km/h. Lokalnie wystąpią opady gradu. Lepiej na siebie uważać i spędzić weekend w bezpiecznym miejscu.

Ostrzeżenia przed burzami z gradem pokrywają się także z alertami dotyczącymi silnego upału. Dziś w Polsce temperatury osiągną pułap nawet 32-33 stopni Celjusza. Alerty 2. stopnia wygasają o godzinie 18:00 i objęte są nimi następujące województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, południe warmińsko-mazurskiego, zachodnie Mazowsze, wschodnia Wielkopolska, wschodni Dolny Śląsk, łódzkie, opolskie (alert obowiązuje do godziny 19:00) i zachodnie zachodniopomorskie (do godziny 20:00).

Dzisiaj grzeje: 1. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
2. Emerytury 2021. Kwoty świadczeń mogą się znacznie zmienić

Nie tylko dynamiczne i nagle pojawiające się burze z gradem mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu, ale także upał mogący zakończyć się udarem cieplnym i wizytą w szpitalu. Należy pamiętać dziś o kremie z wysokim filtrem, nakryciu głowy, butelce wody, a starsze osoby nie powinny wychodzić z domu w godzinach 11:00-16:00.

IMGW przypomina także o wydanych alertach 1. stopnia, które dotyczą upałów (województwa śląskie, świętokrzyskie i małopolskie) oraz burz z gradem (województwa dolnośląskie, wschód zachodniopomorskiego, lubuskie i wielkopolskie).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda w spocie wyborczym prezydenta USA. Filmik bije rekordy popularności
  2. Jarosław Jakimowicz może pożałować. Internauta ujawnił wulgarne wiadomości od gwiazdora, groził mu pobiciem
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł