pogoda na najbliższe dni niepokoi
Fot. pixabay.com/ FelixMittermeier
Autor Klaudia Gaicka - 28 Czerwca 2020

Pilne ostrzeżenie IMGW. Zagrożona jest prawie cała Polska

Pogoda na najbliższe dni znów może zaskoczyć wielu Polaków. Eksperci ostrzegają, że może pokrzyżować wiele planów. IMGW wydało ostrzeżenia aż dla 13 województw. Lepiej śledzić bieżące komunikaty. Zmiany pogody mogą mieć negatywny wpływ na pacjentów z wieloma schorzeniami. Dodatkowo mogą stanowić niebezpieczeństwo dla przebywających poza domem.

Pogoda tego lata wyjątkowo nas nie rozpieszcza. Można wręcz powiedzieć, że zmienia się jak w kalejdoskopie. W ciągu dnia ostre słońce i ciężkie powietrze, a już wieczorem burze i ulewny deszcz. Do tego wszystkiego jeszcze porywiste wiatry.

Choroba, która zabiła Pawła Królikowskiego wydawała się niegroźna. Niestety wiele osób lekceważy jej objawyChoroba, która zabiła Pawła Królikowskiego wydawała się niegroźna. Niestety wiele osób lekceważy jej objawyCzytaj dalej

Pogoda na najbliższe dni może pokrzyżować wiele planów

Pogoda w najbliższych dniach nie zachęca do wieczornych spacerów. Nowe zagrożenie pogodowe pierwszego stopnia dotyczy aż 13 województw.

Jak podaje serwis Interia.pl, na początku ostrzeżenie dotyczyło jedynie 7 województw. Dziś jest ich już aż 13, chodzi o: kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie, lubelskie, lubuskie, dolnośląskie, Opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, łódzkie oraz część województwa mazowieckiego.

W wymienionych regionach analitycy spodziewają się wystąpienia burz z opadami deszczu nawet do 30 mm. Dodatkowo będzie bardzo porywisty wiatr o prędkości nawet 90 km na godzinę. Eksperci ostrzegają również że w niektórych miejscach może wystąpić opad gradu.

Alert pierwszego stopnia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej znaczy, że w tym czasie nadanych terytoriach mogą wystąpić warunki, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Zjawiska te mogą po skutkować stratami materialnymi oraz zagrozić zdrowiu i życiu. W największym niebezpieczeństwie są osoby przebywające w tym czasie poza domem.

W czasie występowania ostrzeżeń polecenia wydawane przez służby ratownicze powinny być dla nas priorytetowe, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia. IMGW zaleca również, żeby swoje plany dostosowywać do warunków pogodowych i nadawanych komunikatów.

W ciągu ostatnich 24 godzin nawałnice występowały głównie na Podkarpaciu Mazowszu i Śląsku. Jak podaje źródło, w województwie podkarpackim strażacy interweniowali ponad 1100 razy.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Wielu Polaków nawet nie wie, że przysługuje im dodatkowy, płatny urlop. Lepiej go nie stracić

Pogoda może mieć ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na zdrowie. Nagłe diametralne skoki ciśnienia i temperatury potrafią być niebezpieczne dla pacjentów.

Jak podaje serwis Fokus.pl, złe samopoczucie podczas zmiany pogody doskwiera aż 7 z 10 mieszkańców Europy. W niektórych warunkach pogodowych rośnie również ryzyko zawału serca. Eksperci radzą, by meteorologiczne ostrzeżenia traktować w pełni poważnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Nie żyje wybitny kompozytor, jego muzykę znał każdy. Tragiczne doniesienia o zdobywcy Oscara
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Agnieszka Radwańska nagle zabrała głos ws. swojej ciąży. Momentalnie posypały się gratulacje, fani są w euforii

Następny artykuł