pogoda: alert IMGW
pixabay diego_torres
Autor Klaudia Gaicka - 28 Sierpnia 2020

Wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Zagrożenie dla zdrowia i życia

Pogoda we wskazanych regionach może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli. Synoptycy z IMGW apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Koniecznie poinformuj rodzinę o możliwym zagrożeniu.

Pogoda od kilku dni nas nie rozpieszcza. Silne deszcze i burze oraz porywisty wiatr zdecydowanie nie zachęcają do spędzania końcówki wakacji na świeżym powietrzu. Niestety nie zapowiada się na szybkie rozpogodzenie, a wręcz przeciwnie.

Ministerstwo Zdrowia wydało ważną wiadomość dla wszystkich uczniów. Warto o nim pamiętaćMinisterstwo Zdrowia wydało ważną wiadomość dla wszystkich uczniów. Warto o nim pamiętaćCzytaj dalej

Pogoda na najbliższe dni może stanowić poważny problem dla części mieszkańców Polski

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w dwóch województwach. Eksperci apelują do mieszkańców zagrożonych rejonów o ostrożność i zadanie o swoje bezpieczeństwo. Sytuacja może stać się bardzo poważna.

Polska znajdzie się w najbliższy weekend w strefie wzmożonego niebezpieczeństwa, we wskazanych regionach mogą wystąpić niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Synoptycy apelują o zostanie w domach i zabezpieczenie dóbr materialnych, które mogą ulec zniszczeniu z powodu zawirowań pogodowych.

Eksperci z IMGW przestrzegają mieszkańców, pochodzących z województwa dolnośląskiego (ostrzeżenie będzie ważne od godziny 20:00 w piątek do godziny 7:00 w sobotę) oraz na większości obszaru Opolszczyzny (prócz powiatów strzeleckiego, krapkowickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, prudnickiego i głubczyckiego, w godzinach od 1:00 do 9:00 w sobotę). Na wskazanych obszarach możliwe są burze oraz umiarkowane deszcze, które miejscami mogą być bardzo nasilone.

Przypominamy, alert pierwszego stopnia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oznacza, że w tym czasie we wskazanych regionach mogą wystąpić warunki, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Zjawiska te mogą po skutkować stratami materialnymi oraz zagrozić zdrowiu, a nawet życiu.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP właśnie przekazało porażającą wiadomość. Koronawirus w Kancelarii Prezydenta
2. Ledwo zatwierdzili jeden, a już szykuje się następny podatek. Kluczową datą 1 września

W szczególnym niebezpieczeństwie są osoby starsze oraz dzieci pozostawione bez odpowiedniej opieki. Warto mieć na uwadze, że starsi członkowie rodziny mogą nie zdawać sobie sprawy z prognozy na najbliższe dni i ich o niej poinformować. Polecamy na bieżąco śledzić prognozy dla swojego regionu, aby móc dokładnie ocenić, czy przypadkiem opuszczając swój dom, nie narażamy się na poważny uszczerbek na zdrowiu, który w skrajnych przypadkach może się zakończyć nawet tragedią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest decyzja, Rafał Trzaskowski potwierdził. Chodzi o szczepionki
  2. Groźny incydent z udziałem artystki znanej z serialu Klan. Niepokojące doniesienia, teraz ostrzega fanów
  3. Minister zdrowia nagle zmienia zasady kwarantanny. Szumowski złapałby się za głowę
  4. Sanepid pilnie wycofuje popularny produkt. Jest szczególnie niebezpieczny dla alergików
  5. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  6. Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymi

Następny artykuł