Pogoda może zaskoczyć
.
Autor Natalia Niewczas - 30 Sierpnia 2020

Polacy otrzymali wiadomość z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożone kilka województw

Pogoda może dać się tysiącom Polaków we znaki. RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, rozesłało do mieszkańców sześciu województw stosowne ostrzeżenie. Będzie grzmiało i wiało.

Pogoda w jeden z ostatnich wakacyjnych dni nie pozwoli Polakom odetchnąć. O zapowiadanych gwałtownych zmianach dnia 30 sierpnia poinformowało RCB. Pilna wiadomość dotarła do mieszkańców sześciu województw - w przypadku niektórych wyszczególniono określone powiaty. Na nadchodzące zagrożenie warto odpowiednio się przygotować.

Polsat przekazał porażające wiadomości. Nie żyje 29 osóbPolsat przekazał porażające wiadomości. Nie żyje 29 osóbCzytaj dalej

Pogoda da Polakom do wiwatu

O mogących stwarzać zagrożenie kaprysach pogody RCB poinformowało w niedzielę 30 sierpnia. W godzinach popołudniowych i nocnych w niedzielę 30 sierpnia w naszym kraju pojawi się wyjątkowo silny, porywisty wiatr; wystąpią również burze z gradem.

Alert RCB, opublikowany również na oficjalnej stronie jednostki, dotyczy przede wszystkim mieszkańców województwa łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego i śląskiego. Na związane z pogodą niebezpieczeństwo uczulono również osoby z województwa małopolskiego (ze szczególnym wskazaniem na powiaty: chrzanowski, krakowski, miechowski, olkuski, oświęcimski, proszowicki, suski i wadowicki, a także Kraków) oraz województwa świętokrzyskiego (gdzie wyróżniono powiaty: jędrzejowski, kazimierski, kielecki, konecki, pińczowski, skarżyski, starachowicki i włoszczowski oraz Kielce).

RCB apeluje do Polaków o rozwagę. W obliczu nadciągającego zagrożenia zaleca się zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, które mogą zostać porwane przez silny wiatr. Równie ważne jest znalezienie bezpiecznego schronienia.

RCB zaleca, by mieszkańcy wyżej wymienionych województw i powiatów miarę możliwości nie opuszczali domów. Jeżeli sytuacja na to nie pozwala, RCB apeluje o zrezygnowanie z przebywania na otwartej przestrzeni; odradza się także szukanie schronienia pod drzewami. Warto zadbać o dokładne zamknięcie drzwi i okien.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
2. Już nie dziura, a krater. Na wypłaty rent i emerytur zabraknie nawet 100 miliardów złotych

O każdym przypadku niebezpiecznego zdarzenia należy poinformować straż pożarną dostępną pod całodobowym numerem 998. Zgłoszenia przyjmuje również Centrum Powiadamiania Ratunkowego (numer alarmowy 112).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: policja weszła do stołecznego ratusza. Funkcjonariusze szukają i zabezpieczają dokumenty
  2. Wygralibyście pół miliona złotych? Podchwytliwe pytanie w "Milionerach", na które niewiele osób potrafiłoby odpowiedzieć
  3. Nagła zmiana dotycząca najnowszych obostrzeń. Nikt się nie spodziewał
  4. Tysiące Polaków otrzymało pilny alert. Skażona woda w rzece
  5. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie
  6. Doda pokazała jak kręci "Dziewczyny z Dubaju". Odważne zdjęcia z planu rozgrzewają internet

Następny artykuł