niebezpieczna pogoda
fot. https://unsplash.com/ Erik Witsoe
Autor Natalia Niewczas - 31 Sierpnia 2020

To nie koniec pogodowego armagedonu. Pojawiły się kolejne ostrzeżenia

Pogoda na dobre zakończenie wakacji postanawia zorganizować swój własny spektakl. W niedzielę 30 sierpnia za oknami jeden za drugim błyskały podświetlające grzmiące niebo błyskawice. Na tym nie koniec niebezpiecznego przedstawienia. IMGW ostrzega obywateli.

Pogoda będzie wyjątkowo niespokojna, tuż przed końcem wakacji utrze entuzjastom opalania nosa. Zamiast zaoferować ostatnią szansę na słoneczną kąpiel, zaleje ulice wodą. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla sześciu województw.

Pilna decyzja o wycofaniu skażonego leku na terenie całej Polski. Jeśli masz go w domu, natychmiast się go pozbądźPilna decyzja o wycofaniu skażonego leku na terenie całej Polski. Jeśli masz go w domu, natychmiast się go pozbądźCzytaj dalej

Letnia pogoda odchodzi z przytupem

Pogoda nie da się ukoić. Dnia 31 sierpnia 2020 roku IMGW, czyli Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, opublikował ostrzeżenia dla sześciu potencjalnie zagrożonych niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi województw. Solidnie popada i zagrzmi.

Jak podaje portal rmf24.pl, synoptycy zapowiadają ulewy i burze. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla sześciu następujących województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Mieszkańcy wyżej wymienionych regionów powinni dobrze przygotować się na nadchodzące opady. Ogłoszony przez instytucję pierwszy stopień zagrożenia oznacza bowiem ryzyko strat materialnych lub zagrożenia życia spowodowane przewidywanymi zapowiedziami meteorologicznymi.

W czasie niesprzyjających warunków pogodowych warto pamiętać o właściwym zadbaniu o własne bezpieczeństwo. Zaleca się dokładne zamknięcie drzwi i okien, przez które woda może dostać się do środka budynku oraz usunięcie wszystkich przedmiotów z parapetów. Najlepiej przeczekać zagrożenie w domu - jeżeli nie jest to możliwe, należy unikać zwłaszcza przebywania pod drzewami. Odradza się również pozostawania na otwartych przestrzeniach.

Dzisiaj grzeje: 1. Główny inspektor sanitarny ostrzega. Już niedługo nawet kilka tysięcy zachorowań jednego dnia
2. Premier zwrócił się do emerytów. Ma ważne informacje na temat 13. i 14. emerytur

O wszelkich zaistniałych zagrażających bezpieczeństwu sytuacjach świadkowie powinni powiadomić straż pożarną dostępną pod numerem telefonu 998. Zgłoszenia przyjmuje również Centrum Powiadamiania Ratunkowego (112).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd zmienił zdanie. Chodzi o zakaz lotów
  2. Ojciec nowych gwiazd show TVN był kryminalistą. Niespodziewana sytuacja w "Top Model"
  3. Lekarze nie zostali nawet zapytani o zdanie. Jesienią służbą zdrowia zawładnie paraliż?
  4. Najwyższy stopień zagrożenia. IMGW wydało pilny alert
  5. Polski ginekolog nie wytrzymał. Niektóre pacjentki wywołują u niego wstręt
  6. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości

Następny artykuł