Pogrzeb mężczyzny, którego zastrzelił policjant
pixabay.com/vlanka
Autor Barbara Bujar - 8 Lipca 2020

W przyszłym miesiącu miał zostać ojcem. Wzruszający pogrzeb 28-letniego Darka postrzelonego przez policję

Pogrzeb 28-letniego Darka odbył się 4 lipca. Mężczyzna zginął 27 czerwca w wyniku strzału oddanego przez policjanta. Za miesiąc miał zostać ojcem. W kościele i na cmentarzu żegnały go w ubiegłą niedzielę wszystkie najbliższe mu osoby. Sprawa jego śmierci do dziś wyjaśniana jest przez policję i prokuraturę.

Pan Darek zginął w nocy 27 czerwca w Kościelisku, kiedy policjanci oskarżyli go o kradzież paliwa z terenu pobliskiej budowy. W związku z tym, że czynność ta odbywała się regularnie, funkcjonariusze za wszelką cenę chcieli złapać złodzieja. Tego dnia prowadzili więc obserwacje. W pewnym momencie zauważyli kilku mężczyzn, którzy pojawili się na budowie. Ich uwagę przykuło dziwne zachowanie podejrzanych, dlatego od razu ruszyli za nimi w pościg. Podczas ucieczki jeden z mężczyzn, 28-letni Darek, został postrzelony przez jednego z policjantów, a pocisk trafił w jego głowę. Młody mężczyzna nie miał szans i pomimo przeprowadzonej reanimacji zmarł. W ubiegłą niedzielę odbył się jego pogrzeb.

Wczesne objawy nowotworów. Nie wolno ich bagatelizowaćWczesne objawy nowotworów. Nie wolno ich bagatelizowaćCzytaj dalej

Pogrzeb 28-letniego Darka. Rodzina nadal nie wierzy w jego winę

Sprawą śmierci 28-latka od razu zajęła się prokuratura. Jak podaje portal popularne.pl, sprawa nadal jest w toku, a policjant, który dokonał strzału, przebywa na zwolnieniu lekarskim. Do dziś nie wiadomo, czy pościg podjęty przez funkcjonariuszy był słuszny oraz czy pan Darek był winny kradzieży. Mimo dowodów w postaci wężyka do odprowadzania paliwa, który policja znalazła na miejscu zdarzenia, rodzina nie wierzy w winę mężczyzny i twierdzi, ze był to o prostu niefortunny zbieg okoliczności. Według nich Darek był dobrym człowiekiem, a jego śmierć była niesprawiedliwa. W rozmowie z Super Expressem wypowiedział się na ten temat jego przyszły teść.

- To wygląda na egzekucję, jeden strzał w tył głowy. Jeszcze następnego dnia na miejscu zbrodni znalazłem fragmenty roztrzaskanej czaszki mojego zięcia. Ja nie wiem, jak Darek znalazł się w tym miejscu, ale wiem jedno, że policja nie powinna strzelać do ludzi, zwłaszcza niewinnych – słowa Józefa Mołka cytuje popularne.pl

Dzisiaj grzeje: 1. Krzysztof Jackowski miał wizję dotyczącą wyborów. Jasnowidz wskazał zwycięzcę

2. Najbardziej pojemne kombi na rynku. Tanie, przestronne samochody dla rodziny

4 lipca ciało zabitego 28-latka spoczęło w rodzinnym grobie, w Olszówce na Podhalu. Podczas pogrzebu obecni byli wszyscy bliscy Darka, w tym jego narzeczona. Para przed śmiercią mężczyzny planowała ślub, a także oczekiwała narodzin swojego pierwszego dziecka. Zrozpaczona przyszła mama wyjawiła Super Expressowi, że spodziewa się syna.

- Za miesiąc urodzę naszego syna. Mam termin na 11 sierpnia. Darek tak bardzo nas kochał i tak czekał na narodziny synka – powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  2. Debata prezydencka w Końskich i Lesznie. Na antenie TVP nagle doszło do kuriozalnej sytuacji, której nikt się nie spodziewał;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Nie żyje popularny mistrz świata. Stracił życie w ekstremalnych okolicznościach, dramatyczne szczegóły

Następny artykuł