pogrzeb zostanie w pamięci
Fot. pixabay.com/ Arcaion
Autor Klaudia Gaicka - 11 Czerwca 2020

Pogrzeb, który zostanie zapamiętany na długo. Wzruszające pożegnanie 8-letniej Kingi

Pogrzeb 8-latki pozostanie niezapomniany nie tylko dla jej bliskich. Po dwóch latach walki, dziewczynka przegrała z rakiem. Jej pamięć postanowiła uczcić nie tylko rodzina, ale również całkiem obcy ludzie, których poruszyła jej historia.

Pogrzeb to dla bliskich zmarłego zawsze silne przeżycie. Sytuacja jest dla nich jeszcze znacznie cięższa, kiedy chodzi o pochówek dziecka. Niezrozumienie, poczucie niesprawiedliwości i żal to tylko niektóre z uczuć, które miotają się w rodzinie zmarłego malca. Nic w tym dziwnego, bardzo trudno pogodzić się ze śmiercią osoby w tak młodym wieku.

Pilna decyzja GIS. Popularne słodycze wycofane ze sprzedażyPilna decyzja GIS. Popularne słodycze wycofane ze sprzedażyCzytaj dalej

Pogrzeb dziewczynki wzruszył wiele osób

Jak podaje portal Popularne.pl, Kinga Romanowska zmarła 6 czerwca, miała wtedy 8 lat. Dziewczynka od dwóch lat walczyła z nowotworem pnia mózgu. W poście informującym o pogrzebie dziewczynki, jej mama napisała wzruszające słowa.

– Po 27 miesiącach heroicznej walki odeszła Nasza Kinia do nieba na spotkanie prosto z Bogiem. Nie bez walki, każdy dzień był walką. Teraz przechodzi przez tęczowy most, żeby spotkać wszystkie anielskie dzieci. A dzieli Nas tylko czas… bo gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się – czytamy.

Na pogrzebie dziewczynki nie zgromadzili się jedynie jej bliscy i rodzina. Przed kościołem zebrały się obce osoby poruszone ogromną tragedią rodziny. Aby uczcić pamięć zmarłej, wielu z nich przyniosło ze sobą baloniki, które mała Kinga uwielbiała.

Dziewczynka była również fanką motocykli, więc i motocykliści pojawili się na pogrzebie. Również muzyka na uroczystości była wyjątkowa. Dziewczynka uwielbiała „Talizman” Kamila Bednarka, więc wszyscy odsłuchali tę piosenkę podczas jej pogrzebu w Suwałkach.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

2. Zamiast teraz, wejdzie już w 2021 roku. Kolejny podatek obciąży twój portfel

– Ona ma w sobie taką chęć życia, że nie poddaje się, pomimo wszystko. Nie wiem, czy dorosły człowiek umiałby znieść tyle, co ona. Są dni, w których płacze (efekt podawania morfiny), są dni, w których właściwie ledwo wypowiada niezrozumiałe słowa. Ale są momenty, w których uśmiecha się i mówi „zobacz mamo, ja już zdrowieję, może mnie wystroisz?” I dla tych chwil warto żyć – wspominała dziewczynkę jej mama.

Dziewczynka pomimo swojego cierpienia i okropnej choroby była bardzo sympatyczna i wdzięczna. Przed swoją śmiercią podziękowała wszystkim za opiekę nad nią i obiecała opiekować się nimi z nieba.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVN
  2. Nieprawdopodobne słowa o Mateuszu Morawieckim w programie na żywo. Prowadząca zdębiała
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Rodzina Lewandowskich znowu się powiększyła? Zdjęcie wywołało lawinę spekulacji (FOTO)

Następny artykuł