Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka
Screen/ YouTube/ UK TODlish
Autor Karol Zaborowski - 14 Sierpnia 2020

"Takiego pogrzebu, jak jestem księdzem, to nie widziałem". Proboszcz wyjawił elektryzujące fakty z pożegnania Piotra Woźniaka-Staraka

Pogrzeb to zawsze bardzo duże przeżycie dla rodziny oraz bliskich zmarłego. Tym bardziej, jeżeli jego śmierć nastąpiła w skutek tak tragicznego wypadku. Ksiądz biorący udział w uroczystości pogrzebowej Piotra Woźniaka-Staraka wyznał, jak ona przebiegała.

Pogrzeb znanego producenta filmowego od samego początku wzbudzał niemałe kontrowersje. Miała na to wpływ również przyczyna śmierci mężczyzny, ponieważ narosła wokół niej masa plotek.

Wszystko miało miejsce w ubiegłym roku na jeziorze Kisajno, kiedy to Piotr Woźniak-Starak wykonał gwałtowny zwrot motorówką. Producent wraz ze swoją towarzyszką zostali wyrzuceni do wody. Kobiecie udało się dopłynąć na brzeg, ale Piotr Woźniak-Starak nie miał tyle szczęścia. Wtedy też rozpoczęto jego poszukiwania, które trwały 5 dni.

Nowotwór, na który cierpi najwięcej Polaków. Jego objawy często są bagatelizowane.Nowotwór, na który cierpi najwięcej Polaków. Jego objawy często są bagatelizowane.Czytaj dalej

Pogrzeb niezgodny z prawem

Jak podaje portal plejada.pl, Piotr Woźniak-Starak został pochowany w urnie, a jego szczątki spoczęły na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie. Jak możemy dowiedzieć się z informacji podawanych w mediach, rodzina zmarłego nie posiadała odpowiedniej zgody na pochówek poza terenem cmentarza, przez co całą sprawą zainteresowała się prokuratura.

Jednak jak się okazało, nie tylko to było niecodzienne podczas uroczystości pogrzebowej. Głos w tej sprawie zabrał ksiądz, który brał w niej udział. Jak sam przyznał, nigdy w swoim życiu nie widział niczego podobnego.

- Takiego pogrzebu, jak jestem księdzem, to nie widziałem. Poświęciłem urnę z prochami w domu i to chyba był najbardziej tradycyjny fragment tej uroczystości - wyznał ksiądz Jarosław, proboszcz parafii pw. Jana Kantego w Kamionce.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Stało się, posłowie przegłosowali podwyżki dla siebie. Pierwsza dama też zarobi

Po poświęceniu urny została zabrana przez ochroniarzy, za którymi podążali żałobnicy. Dodatkowo na posesji, gdzie odbył się pogrzeb, zostały zgromadzone wszystkie samochody, które posiadał zmarły. Wszystko dlatego, że był z nimi bardzo zżyty.

- Kiedy wyszliśmy z domu, naszym oczom ukazał się rząd luksusowych aut - jeepy, sportowe marki. Były to wszystkie auta śp. Piotra. Jego żona powiedziała nam później, że zostały specjalnie przywiezione na uroczystość, bo śp. Piotr je uwielbiał - dodaje duchowny.

Dodatkowo na uroczystości grana była bardzo głośna muzyka. Nie były to jednak typowe pieśni pogrzebowe, a muzyka, którą najbardziej lubił zmarły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia właśnie wystosowało pilny apel. Dotyczy wszystkich Polaków
  2. Magdalena Ogórek i Jakimowicz w TVP przekroczyli wszelkie granice. Śmiali się w głos, gdy ośmieszano drugiego człowieka
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł