Noworodek znaleziony na wysypisku spoczął na cmentarzu komunalnym. Pogrzeb odbył się 18 maja
unsplash/. ???????? Janko Ferlič
Autor - 21 Maja 2020

Odbył się pogrzeb porzuconego na wysypisku śmieci noworodka. Policja wciąż szuka jego rodziców

Pogrzeb noworodka, który 8 maja został znaleziony na wysypisku, odbył się kilka dni temu. Ceremonię zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zambrowie. Niestety, jak dotąd nie udało się ustalić tożsamości chłopca.

Pogrzeb noworodka znalezionego na wysypisku odbył się kilka dni temu. Dziecko spoczęło na cmentarzu komunalnym. Obecnie policja w całej Polsce nadal poszukuje rodziców, którzy porzucili noworodka.


Przypomnijmy, że dziesięć dni wcześniej, 8 maja, jedna z pracownic Zakładu Przetwarzania i Utylizacji Odpadów w Czerwonym Borze odkryła podczas wykonywania swoich obowiązków martwe niemowlę. Obecnie prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa.

Lekarze dawali mu zaledwie 2% szans na przeżycie. Niemowlak zaskoczył jednak wszystkichLekarze dawali mu zaledwie 2% szans na przeżycie. Niemowlak zaskoczył jednak wszystkichCzytaj dalej


Noworodek znaleziony na wysypisku spoczął na cmentarzu komunalnym. Pogrzeb odbył się 18 maja


Jak podaje portal popularne.pl, do wstrząsającego odkrycia doszło w piątek, 8 maja 2020 roku. Wówczas jedna z pracownic Zakładu Przetwarzania i Utylizacji Odpadów, która pracowała przy taśmie, natknęła się na foliowe zawiniątko.


Załoga zakładu wspomina, że ze środka wypadło coś, co na pierwszy rzut oka wyglądało jak oskórowany królik. Po bliższych oględzinach okazało się jednak, że na terenie zakładu ukryto martwe niemowlę. Pracownicy z przerażeniem zaobserwowali, że nóżki i rączki dziecka były podkurczone, a główka wciśnięta. Natychmiast wstrzymano pracę zakładu i wezwano odpowiednie służby.


– Dotarłem na miejsce jeszcze przed przyjazdem policji. Widok był makabryczny. Wciąż mam go przed oczami – powiedział Mieczysław Kaczyński, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zambrowie, spółki, zarządzającej zakładem w Czerwonym Borze.


Ciało noworodka trafiło do zakładu medycyny sądowej. 11 maja odbyła się sekcja zwłok, która wykazała, że noworodek płci męskiej urodził się żywy, a przyczyną jego śmierci był uraz wielomiejscowy.


– Prokuratura Okręgowa w Łomży (woj. podlaskie) informuje, że w dniu 12 maja 2020 roku wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa noworodka płci męskiej, którego zwłoki ujawniono w dniu 8 maja na terenie Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w kompleksie leśnym w Czerwonym Borze – czytamy w komunikacie rzecznika prasowego łomżyńskiej prokuratury.


Policja nadal poszukuje rodziców dziecka. Prezes Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów przekazał śledczym nagrania z kamer. Teraz muszą oni sprawdzić, w jaki sposób zawiniątko ze zwłokami trafiło na teren sortowni.


– Dziennie przyjeżdża tu kilkadziesiąt samochodów. Oczywiście każdy transport został nagrany przez kamery monitoringu. Natomiast, w którym samochodzie były zwłoki? Nie potrafię powiedzieć. To już zadanie organów ścigania. Równie dobrze, ktoś z Polski mógł przyjechać i wyrzucić zawiniątko do śmietnika w Zambrowie, czy w Wysokiem Mazowieckiem. Tak też mogło się zdarzyć. – powiedział prezes Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarze dawali mu zaledwie 2% szans na przeżycie. Niemowlak zaskoczył jednak wszystkich

2. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły


18 maja odbył się pogrzeb dziecka, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zambrowie. Jak dotąd nie udało się ustalić jego tożsamości. Noworodek został pogrzebany jako „Noworodek NN”. Obok tabliczki ktoś położył pluszowego misia.


– Powinieneś go teraz przytulać. – powiedział ksiądz.


W ceremonii uczestniczyli mieszkańcy Zambrowa, kierownik GOPS w Zambrowie Joanna Gierałtowska oraz prezes PGK Mieczysław Kaczyński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pozbywanie się obierek po ziemniakach jest wielką stratą. Możesz je cudownie wykorzystać
  2. Minister Zdrowia potwierdził kolejne znoszenia obostrzeń. Takiej decyzji nikt nie spodziewał się tak szybko
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Minister zdrowia ostrzega, że niewykluczone jest ponowne zamknięcie niektórych usług. Być może już w lipcu

Następny artykuł